Weblog  |  Dromen van een spannende Corolla

Toyota Auris

Ik zal er niet omheen draaien: ik maak me zorgen om de Toyota Auris. De foto’s van de nieuwe generatie die gisteren op internet lekten, tonen namelijk niet de revolutie waar ik vurig op hoopte. Een beetje een ongedefinieerd front en een inwisselbare zijkant (toegegeven, de eenvoudige wielen helpen ook niet echt) zijn gemiste kansen. Alleen de achterkant vind ik wel oké.

En die revolutie was juist hard nodig, want de huidige Auris is een beetje de Wilfred Bouma uit het Toyota-gamma. Hij loopt op z’n laatste benen en is de aansluiting met de rest kwijt. Het is de achilleshiel van de verder behoorlijk getalenteerde groep Toyota’s, juist op een positie waar het belangrijk is om de getalenteerde concurrentie in toom te houden.

Nu zullen de adepten wel weer zeggen dat Toyota er goed aan doet om z’n compacte middenklasser te laten evolueren, want anders zou het merk z’n grote klantenschare wegjagen. Mijn vraag is: welke grote klantenschare? Een blik op de Europese verkoopstatistieken leert ons dat de Auris niet heeft gebracht wat het merk ervan verwachtte. In 2011 haalde de Auris Europees gezien slechts de 41e plek, achter concurrenten als de Golf, Astra en Focus, maar ook bijvoorbeeld de Citroën C4 of de Hyundai i30. Een autogigant als Toyota moet toch beter kunnen.
Hoe ik een nieuwe Auris dan graag had gezien? Een sportiever, eleganter uiterlijk was toch wel welkom geweest. Er is toch niemand die schrikt van een Alfa Romeo? En, misschien nog wel het belangrijkste: noem ‘m in vredesnaam gewoon weer Corolla, Toyota!

 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Over Alexander Inia

Hobby’s: Krav Maga, bordspellen (Hoogspanning, Kolonisten), Films (Seven, Sin City, Snatch), Muziek (Massive Attack, Pearl Jam, Paul Oakenfold, Deadmau5 en... Eddy Wally!) en games (vooral Football Manager en ook NBA 2K, racegames).

Eerste auto: Een Ford Puma! Onder het vriendelijke koetswerk schuilt een zwaar onderschatte sportwagen, waarmee je enorm hoge bochtsnelheden kunt bereiken zonder een grammetje onderstuur. In een rechte lijn geen partij voor een geblazen hot hatch, maar op bochtige trajecten zo ongelooflijk veel leuker dan de meeste moderne auto's...

Droom: De loterij winnen en dan een palazzo kopen in Tessin, het Italiaanse deel van Zwitserland. En dan op m'n vrije dagen met m'n Gallardo een willekeurige bergpas rijden. Hemel op aarde!

Eigenaardigheden: Neemt z'n eigen pindakaas mee naar de kantine

Hoe gekomen bij AutoWeek: In oktober 2006 zocht AutoWeek een nieuwe redacteur voor de site en het Journaal. Vanwege mijn liefde voor auto’s, studie journalistiek en ervaring met het schrijven voor een website (Elsevier.nl) leek mij dit de ideale baan en dus solliciteerde ik. Ik moet zeggen dat ik er nog geen moment spijt van heb gehad!

Volg AutoWeek

© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep