Weblog  |  ‘Welkom bij de club…’

Mercedes-Benz SLS AMG

Om eerlijk te zijn kan ik de keren dat het me gevraagd is al niet meer tellen. “Heb jij al eens driehonderd gereden?” Telkens moest ik die vraag met ‘nee’ beantwoorden, waarna de gesprekspartner in kwestie me vaak wat meewarig aan keek. Zo van: ‘iemand met jouw werk moet dat toch simpel kunnen regelen?’. Nou nee dus.
Echter, sinds afgelopen vrijdag luidt het antwoord ‘ja’. De plaats delict? De Duitse A1 tussen Bad Munstereifel en Weilerswist. Het wapen? Een zilvergrijze Mercedes-Benz SLS AMG. Het resultaat? 318 kilometer per uur, op de teller. Dat vinkje kan op de lijst.
Toen we op donderdag vertrokken naar de Eifel met de SLS én de
opgefriste Nissan GT-R, brandde in mij al de stiekeme hoop dat dit wel eens dé dag kon zijn. Op zich boeit die 300+ me niet echt – vóór het moment was m’n leven heus niet minder leuk – maar als de mogelijkheid zich voor doet laat ik de kans niet liggen natuurlijk. Onderweg naar de fotolocaties tikten we een paar keer de ruime 250 km/h aan, maar verder kwamen we niet. Het Duitsland van tegenwoordig is als een dikke oude dame met dichtslibbende aderen, echt veel snelheid zit er niet meer in. En áls je dan de illusie hebt om de grens van driehonderd te doorbreken omdat de weg voor je relatief rustig oogt, is er altijd wel weer een onoplettende Hollander die z’n Santa Fé naar links gooit zonder richting aan te geven, of een Duitser die als een apathische amoebe inhaalt met 110. Autobahnblazen anno 2011 is meer dan ooit een rijdende Russische roulette. Maar toen… lukte het.
Vanachter het stuur, met zicht op die machtig megalomaan lange neus van Mercedes’ meest begeerlijke auto van het moment, verbaasde ik me over het gemak waarmee de SLS me richting 300 joeg. In de GT-R stuiter je bij die snelheden zo’n beetje alle kanten op en voor je gevoel kan elke kleine stuurcorrectie je einde betekenen, de SLS voelt minder hyper maar geeft je het gevoel dat je desnoods nog een kop koffie kan drinken. Vlak na het begin van de ogenschijnlijk moeiteloze sprint richting top toonde de teller 280, een oogwenk verder gleed de naald voorbij de 300, en een ademteug later was 318 het hoogste cijfer dat ik op de digitale meter zag verschijnen. De moderne ‘Güllwing’ volbracht zijn taak in volmaakte zelfverzekerdheid. Ik kwam er eigenlijk niet aan te pas.
Wat is na deze ervaring de conclusie? Nog meer dan voorheen wil ik een SLS AMG. Klaar. Als pure sportauto is hij niet zo goed als ik hoopte, maar zelfs bij leven en welzijn is dit een held op wielen. Een geweldig klinkend en iconisch vormgegeven droombeeld met vleugels. In het parelmoerwit graag. 

 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Over Roland Tameling

Hobby’s:
Ik ben niet zo van het benoemen van hobby’s, omdat dat zou betekenen dat je andere dingen meteen minder waardeert of op voorhand uit zou sluiten. En da’s zonde. Muziek bijvoorbeeld: het maakt me niet uit wat het is, als het maar lekker klinkt. Enkele dingen die ik overigens erg graag doe zijn reizen, lol maken met m’n vriendengroep en – hoe verrassend – autorijden tot ik erbij neerval.
 
Eerste auto:
Mijn eerste auto was de absolute droomwagen van velen. Tijdens de vele kilometers die ik in dat autotechnische hoogstandje afgelegd heb, kreeg ik onderweg zeldzaam veel blikken van bewondering. Of was het medelijden? Dat laatste zou best eens kunnen, want ik heb het over een witte (nou ja, eerder naar witgeel uitgeslagen) Volvo 340 DL driedeurs uit 1987, kenteken RS-68-NV. Een 1.4-tje mét Variomatic, jazeker. Ik vond hem drie maanden na mijn achttiende verjaardag in een smerige loods en mocht hem voor 50 euro meenemen. Nadat we de losgeroeste achterklep hadden vastgezet, hield het ding het toch nog negen maanden met me uit.
 
Droom:
Mijn droom is om zoveel mogelijk plekken van de wereld te hebben gezien. Bij voorkeur per auto natuurlijk. Ideeën te over: met een Smart van Amsterdam naar Vladiwostok rijden, dwars door Siberië en Mongolië. Of met een klassieke Cadillac Eldorado Biarritz een tocht door Amerika maken, van het plaatsje Cadillac in Michigan naar het stadje Eldorado in Texas. Van dat soort trips slaat mijn fantasie al snel op hol…
 
Eigenaardigheden:
Ik heb de irritante en hoogst overbodige neiging om kentekens te onthouden en auto’s in het donker te herkennen aan hun achterlichten. Soms echt op het neurotische af. Daarnaast ben ik met m’n 2.03 meter veel te groot voor sommige auto’s. Een Mazda MX-5 bijvoorbeeld betekent voor mij: met de benen in de nek en de nek in de wind.
 
Hoe gekomen bij AutoWeek:
In het jaar 2000 kwam ik als groen ventje van 15 een snuffelstage van twee weken lopen op de AutoWeek-redactie, toen nog gevestigd in Hoofddorp. Zes jaar later was ik student Journalistiek, en mocht ik voor het echte werk eens terug komen voor een serieuze stage. Nog een jaar later kreeg ik, nu als groen ventje van 22, de kans om redacteur te worden. En ja, werken bij AutoWeek had wat mij betreft inderdaad ook onder het kopje ‘droom’ kunnen staan.
 
 

Volg AutoWeek

 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep