Slideshow

Bestverkochte auto's in de VS op een rij

Toyota Camry populairste personenauto in VS

De Nederlandse autoverkopen van 2015 hebben we inmiddels voor je uitgezocht. Vandaag kunnen we je dankzij Automotive News vertellen wat de dertig meest populaire auto's van de Verenigde Staten zijn.

We vragen ons af of Ford nog taart op tafel zet. De F-Serie is namelijk voor het 34e jaar op rij de bestverkochte auto van de Verenigde Staten. Ford verkocht 780.354 exemplaren dit jaar, nog eens 3,5 procent meer dan het vorig jaar aan de man wist te brengen. Het vooroordeel dat Amerikanen wel van pick-ups houden, wordt bevestigd door de top drie. Op de tweede en derde plek vinden we respectievelijk de Chevrolet Silverado en de Dodge Ram, modellen die aanzienlijk minder vaak dan de modellen van Ford werden verkocht, maar nog altijd in aantallen stijgen. Met name de Silverado heeft een flinke sprong voorwaarts gemaakt. Als we de Silvardo en de GMC Sierra (plek 18) bij elkaar optellen - in feite hetzelfde model - wordt de Ford F-Serie wél ingehaald.

Wij kijken vooral naar nummer vier in deze extensieve top 30-lijst. Daar vinden we namelijk de Toyota Camry als eerste échte personenauto in deze lijst. Toyota's sedan is eveneens een bekende in de lijst. Al 14 jaar is het de personenauto die in de Verenigde Staten de meeste klanten aan zich wist te binden. Liefst 429.355 exemplaren gingen over de toonbank, en daarbij blijven de verkoopaantallen nagenoeg stabiel.

Wie door de lijst wandelt zal opvallen dat er geen MPV meer te vinden is. Grote stijgers vinden we in de vorm van onder andere de Toyota RAV4 (vernieuwd), de Nissan Rogue/X-Trail (nieuw), Ford Explorer, Jeep Cherokee en de Chrysler 200. Minder vrolijk is Honda met de Accord, die bijna 9 procent minder vaak zijn sleutels wist te overhandigen. Ook de Chevrolet Cruze is stevig gekelderd, maar daar staat een nieuwe generatie van de trappelen om e.e.a. goed te maken. Ook is Volkswagen uit de top 30 verdwenen. Vorig jaar stond de Jetta nog op plek 26.

 

 Merk en model20152014% verschil
1Ford F-Serie780.354753.8513,5
2Chevrolet Silverado600.544529.75513,4
3Dodge Ram451.116439.7892,6
4Toyota Camry429.355427.6060,2
5Toyota Corolla363.332339.4987,0
6Honda Accord355.557388.374-8,5
7Honda CR-V345.647335.0193,2
8Honda Civic335.384325.9812,9
9Nissan Altima383.398335.644-0,7
10Toyota RAV4315.412267.69817,8
11Ford Escape306.492306.2120,1
12Ford Fusion (Mondeo)300.170306.860-2,2
13Nissan Rogue (X-Trail)287.190199.19944,2
14Chevrolet Equinox277.589242.24214,6
15Ford Explorer249.251209.99418,7
16Hyundai Elantra241.706222.0238,9
17Chevrolet Cruze226.602273.060-17
18GMC Sierra224.139211.8335,8
19Jeep Cherokee220.260178.50823,4
20Hyundai Sonata213.303216.936-1,7
21Nissan Sentra203.509183.26811
22Jeep Wrangler202.702175.32815,6
23Ford Focus202.478219.634-7,8
24Jeep Grand Cherokee195.958183.7866,6
25Chevrolet Malibu194.854188.5193,4
26Toyota Tacoma179.562155.04115,8
27Chrysler 200177.889117.36351,6
28Subaru Forester175.192159.9539,5
29Kia Optima159.414159.0200,2
30Toyota Highlander158.915146.1278,8

 

Video