Autonieuws  |  Mercedes E 300 Bluetec ook in Europa

Mercedes E 300 Bluetec
10 augustus 2007  |  17:00  |  Tekst:

Mercedes brengt de E-klasse met Bluetec-techniek ook op de markt in Europa. In Amerika wordt de E-klasse met deze schone diesel al sinds het najaar van 2006 verkocht.

De Mercedes E 300 Bluetec heeft een 211 pk sterke V6 diesel aan boord. Hij verbruikt 7,3 liter brandstof op 100 km. Door een speciale katalysator wordt de uitstoot van stikoxides, koolmonoxide en onverbrande koolwaterstoffen flink gereduceerd. Daarmee voldoet de auto al aan de Euro V emissie-eisen die in 2011 van kracht wordt.
Naast de katalysator is ook de compressieverhouding gewijzigd, zijn er injectoren met kleinere doorstroomopeningen, is de turbocompressor gewijzigd en zijn er keramische bougies gemonteerd. Die zorgt bij een koude start voor een lagere compressieverhouding.
Mercedes-Benz gebruikt deze techniek al bij bedrijfsauto en in de VS worden volgend jaar ook de GL- R- en M-klasse met Bluetec-techniek leverbaar.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

ActieAuto

De E-Klasse met een klantvoordeel van € 2.588  Verbazingwekkend innovatief, rijk uitgerust en 20% ...

AutoWeek Triotest

Audi A6 Avant 3.0 TDI - BMW 530d Touring - Mercedes-Benz E 350 CDI Estate
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep