Autonieuws  |  Geen salarisverhoging voor VW-topman

Martin Winterkorn | Foto: ANP/EPA
9 februari 2013  |  19:11  |  Tekst:

Martin Winterkorn, CEO van Volkswagen, ziet af van een salarisverhoging voor het boekjaar 2012. De Raad van Bestuur stelt nieuwe regels op voor het beloningssysteem bij de autofabrikant. Dat schrijft de Duitse krant Bild zaterdag.

De Duitse regering had al opgeroepen tot een salarisrem bij beursgenoteerde bedrijven, maar gaf daar geen richtlijnen voor.

Volgens bestaande regelingen zou Winterkorn over het boekjaar 2012, dat op 22 februari eindigt, ongeveer 20 miljoen euro verdienen. Vorig jaar verdiende de Volkswagen-baas inclusief bonussen ongeveer 17,5 miljoen euro. 

Daar kwam in 2011 zoveel kritiek op dat een salarisverhoging voor 2012 niet te verklaren valt aan het publiek, zo stelt de ondernemingsraad van Volkswagen.

De Raad van Bestuur werkt nu aan nieuwe plannen die het salaris van topmensen koppelt aan de omzet en de winstgevendheid van het bedrijf.

“Ik ga ervan uit dat ik over 2012 minder verdien dan in 2011”, aldus Winterkorn.

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

ActieAuto

INFINITI VOERT DOOR DESIGN-GEÏNSPIREERDE FX IN ZWART EN WIT VOOR EUROPA Nieuw: FX BLACK en WHITE ...

AutoWeek Posterstory

Bentley Continental GT Speed
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep