Autonieuws  |  Bijzonder: Rolls-Royce Ghost Firnas Motif

Rolls-Royce Ghost Firnas Motif
17 januari 2013  |  13:56  |  Tekst:

Op initiatief van een Rolls-Royce dealer in Abu Dhabi komt Rolls-Royce met de super-exclusieve Ghost Firnas Motif Collection. Gebaseerd op een negende-eeuwse uitvinder en met een oplage van vijf exemplaren gegarandeerd exclusief.

Rolls-Royce is niet vies van een exclusief model van hun toch al niet alledaagse auto’s. Dit maal heeft men een Ghost gebouwd gebaseerd op de negende-eeuwse uitvinder Abbas Ibn Firnas. Die woonde in Spanje en was één van de eerste mensen die een poging deed om te vliegen. Daarvoor bouwde hij zelf vleugels. De uitvinder leverde bovendien bijdragen aan onder meer scheikunde en natuurkunde.

Khadim Al Helli van Abu Dhabi Motors gaf het voorzetje voor deze speciale uitgave en de mensen van Rolls-Royce werkten zijn idee uit. De auto is gespoten in speciale two-tone lak en zowel aan de binnen als aan de buitenzijde zijn logo’s te vinden die memoreren aan de vliegpogingen van Firnas. Het model blijft exclusief, want er worden er maar vijf van gemaakt. De prijs is niet bekend, maar ga er maar vanuit dat-ie stevig is.

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep