Autonieuws  |  'Chinezen azen op belang in Daimler'

Dieter Zetsche (foto: ANP)
7 januari 2013  |  16:21  |  Tekst:

Financieel verzwakte bedrijven zijn uitermate interessant voor investeringsmaatschappijen. Onlangs schreven we al over de lage waarde van Mercedes-Benz en nu is de eerste staartvin in de wateren rond Stuttgart opgedoken. Een Chinese, om precies te zijn.

En het is niet de minste: het gaat om de China Investment Corporation, een investeringsmaatschappij van de Chinese overheid. China Investment Corporation zou azen op een aandeel van vier tot tien procent in Daimler. Dat meldt persbureau Reuters. Een woordvoerder van het Chinese investeringsfonds weigerde te reageren op de berichten.

Een woordvoerder van Daimler wilde niet inhoudelijk ingaan op de berichten, maar wilde wel zeggen dat 'Daimler over het algemeen financieel gezonde investeerders graag verwelkomt omdat deze zorgen voor een goede financiële structuur'.

Halverwege december was er het nieuws dat Mercedes-Benz maar half zo veel waard is als concurrent BMW. De investeerders rekenden Daimler af op tegenvallende groei in China, een sleutelmarkt voor de komende jaren voor alle premiummerken. Ook de hogere gemiddelde leeftijd van Mercedes-kopers en de innovatie-achterstand op BMW (aldus de investeerders) kost Daimler flink wat euro's in de schatting.

China Investment Corporation beheert ongeveer 200 miljard dollar. Dat lijkt veel, maar in vergelijking met andere staatsinvesteringsmaatschappijen is dit nog maar een schijntje. Het staatsfonds van Noorwegen heeft door de olieopbrengsten bijvoorbeeld een waarde van ongeveer 600 miljard dollar. De Abu Dhabi Investment Company beheert volgens schattingen zelfs 875 miljard dollar aan olieopbrengsten.

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

ActieAuto

De Mercedes-Benz Wegrij Weken Nu tot € 5.000,- voordeel op de BlueEFFICIENCY Editions Tijdens de ...

AutoWeek Dubbeltest

Range Rover 4.4 - Mercedes-Benz GL 350
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep