Autonieuws  |  Ferrari plaagt er op los met de F150

Ferrari F70 teaser
14 december 2012  |  11:28  |  Tekst:

2013 komt naderbij en dus acht Ferrari de tijd rijp voor een heus teaseroffensief voor z'n nieuwe supercar. We weten nu ook meer van de naam die Ferrari in gedachten heeft: F150.

De platen die we hier laten zien doken namelijk op in het officiële Ferrari-magazine. Het Italiaanse sportwagenmerk heeft het in het artikel over de 'F150'. De naam 'F70', die tot nu toe rondzong in de media, klopt dus niet. Ook nu is het nog steeds de vraag of F150 dan wel de definitieve naam is. De vorige hypercar van Ferrari had weliswaar de codenaam F60, maar kwam uiteindelijk als Enzo op de markt.

De F150 gooit het over een geheel andere boeg dan z'n voorgangers. Net als de F50 en de Enzo heeft de nieuweling weliswaar de beschikking over een V12, maar in de F150 maakt dit blok onderdeel uit van een hybride aandrijflijn. Het totale vermogen komt uit op ongeveer 900 pk, genoeg om de 660 pk sterke Enzo fors op achterstand te zetten. Tegelijkertijd ligt het verbruik door de hybride aandrijflijn veel lager.

De grote rivaal wordt de McLaren P1. Die volgt exact hetzelfde hybride recept, met als verschil dat de V12 wordt vervangen door een V8 met twee turbo's. Ook de McLaren heeft een vermogen dat in de buurt van 900 pk ligt. Op de Autosalon van Parijs stond al een concept-car, de McLaren komt eind volgend jaar op de markt.

De F150 debuteert in maart op de Autosalon van Genève. De eerste exemplaren worden dan waarschijnlijk in het najaar geleverd.

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep