Autonieuws  |  Bizarre toekomstmuziek: Robocopstijl in 2025

BMW LA Autoshow Challenge
15 november 2012  |  14:20  |  Tekst:

Voor de negende keer organiseert de LA Autoshow een ontwerpwedstrijd als aftrap van de grote autobeurs. Deze keer mogen Duitse, Amerikaanse en Japanse merken hun fantasie de vrije loop laten om dé politieauto voor 2025 op papier te zetten.

Gelukkig lijkt het de ontwerpers niet aan fantasie te ontbreken. Het zou ons niets verbazen als de tekenaars nog even wat Judge Dredd- en Robocop-dvd's uit de kast hebben getrokken om aan extra inspiratie te komen. De ontwerpstudio's van BMW, Mercedes-Benz, Chevrolet, Honda en Subaru laten hun hersenspinsels alvast het internet verkennen.

BMW

BMW mikt met zijn futuristische ontwerpen op Los Angeles, en presenteert de Beierse visie op een patrouillewagen. Niet alleen het uiterlijk springt in het oog, ook het feit dat BMW zijn politieauto uitrust met drie drones is op zijn minst opvallend te noemen. Deze onbemande objecten moeten voor de patrouillewagen uit vliegen om de op de vlucht geslagen schavuit te stoppen. De tekeningen spreken boekdelen. Realistisch? De tijd zal het leren.

 

Chevrolet

General Motors vindt één model blijkbaar niet genoeg, en heeft een heel scala aan modellen op papier gezet. Dit zogenaamde 'Volt Squad' bestaat uit drie voertuigen, waarvan er één speciaal gericht is om de omgeving in de gaten te houden en één die de achtervolging in moet zetten. De derde is bedoeld om de opgepakte wetbreker naar het gevang te brengen. Het Volt-squadron is bedoeld voor Californië.

 

Honda

Ook uit Japanse hoek komen bijzondere ideeën. Honda heeft een robuuste bus bedacht, vergezeld door een heuse drone. De ontwerpen zijn eveneens bedoeld voor de politiemacht van Californië en moeten worden ingezet bij speciale missies of reddingsoperaties.

 

Mercedes-Benz

Ook Mercedes stort zich bovenop de ontwerpwedstrijd. Onder de naam Ener-G-Force gaat een zwaar gemodificeerde G-klasse op waterstof op papier door het leven. Zouden we hier een voorproefje zien van de opvolger van de inmiddels overbejaarde terreinbeul? In de bumper zitten uitschuifbare armen die dienst kunnen doen als stormram.

 

Subaru

De ontwerpers van Subaru hebben een relatief bescheiden voertuig neergezet. Het wagentje heeft iets weg van een kart en draagt de naam SHARC, wat staat voor Subaru Highway Automated Response Concept. Het wagentje kan de stand van zijn wielen aanpassen aan het terrein om zo efficiënter over de weg te zoeven.

 

De jury beoordeelt de modellen niet alleen op creativiteit, maar ook op milieuvriendelijkheid en duurzaamheid. Op 29 november wordt de winnaar bekend gemaakt, de dag voordat de LA Autoshow officieel van start gaat.

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

ActieAuto

INFINITI VOERT DOOR DESIGN-GEÏNSPIREERDE FX IN ZWART EN WIT VOOR EUROPA Nieuw: FX BLACK en WHITE ...

AutoWeek Dubbeltest

BMW 320d - Mazda 6 2.2
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep