Autonieuws  |  Opel maakt Corsa 1.3 CDTI nog zuiniger

Opel Corsa ecoFLEX
15 oktober 2012  |  13:28  |  Tekst:

Opel heeft de Corsa 1.3 CDTI wat aangescherpt. De zuinigste Opel Corsa ecoFLEX verbruikt nu 3,3 liter per honderd kilometer. Daarbij blaast de Duitse B-segmenter nog maar 88 gram CO2 per kilometer de lucht in.

Vergeleken met de eerste Corsa ecoFLEX van vijf jaar geleden, is de CO2-uitstoot met 26% afgenomen. De 1.3 CDTI ecoFLEX met Start/Stop-technologie stoot nu 88 gram CO2 per kilometer uit, daarmee valt de Corsa in ieder geval tot 2015 in de 14% bijtellingscategorie.

De 1.3 CDTI ecoFLEX is de meest zuinige Opel met dieselmotor die de Duitse fabrikant ooit gebouwd heeft. De 1.3 CDTI kwam in 2011 op de markt en was toen met een verbruik van 3,5 liter diesel per 100 kilometer al geen auto met een dieselverslaving, nu is de turbodiesel uitgerust met een oliepomp met variabele inhoud, die alleen de strikt noodzakelijke oliedruk levert. Ook wordt een nieuwe speciale transmissie-olie gebruikt met een zeer lage viscositeit, waardoor het brandstofverbuik verder afneemt. Verder is de afstelling van het motormanagementsysteem aangescherpt.

Vanaf november wordt de Corsa uitgerust met de laatste generatie hangeschakelde versnellingsbakken van Opel. De wrijving en weerstand zijn samen met de slag verkleind, wat zorgt voor een nauwkeuriger en soepeler schakelende bak. Voor meer comfort is van elke Corsa, met uitzondering van de spijkerharde OPC Nürburgring Edition, de ophanging aangepast.

Met 95 pk en een koppel van 190 Nm tussen de 1.750 en 3.250 toeren staat in 12,3 seconden de 100 km/h op de teller. De Corsa 1.3 CDTI ecoFLEX moet uiteindelijk de 177 km/h kunnen aantikken.

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

ActieAuto

Profiteer bij Motorhuis van hoge korting op een nieuwe Opel Corsa! Deze actie is geldig op de Opel Corsa ...

AutoWeek Multitest

Renault Clio - Opel Corsa - Peugeot 208 - Volkswagen Polo
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep