Autonieuws  |  Ook Volvo legt fabriek stil

Volvo-fabriek Torslanda | Foto: ANP/EPA
15 oktober 2012  |  10:07  |  Tekst:

De economische malaise laat overal zijn sporen na. De autoverkopen zijn al even niet meer wat ze geweest zijn en dat heeft zo zijn gevolgen. Volvo is genoodzaakt om tijdelijk de deuren van zijn fabriek in Torslanda op slot te draaien.

Autofabrikanten die tijdelijk fabrieken sluiten, het komt de laatste tijd helaas steeds vaker voor. Na FiatOpel en Peugeot-Citroën moet nu Volvo de poorten van een fabriek tijdelijk op slot doen.

Dat klinkt misschien zorgwekkender dan het is, het gaat slechts om een aantal dagen. Van 29 oktober tot en met 2 november zullen er in de Zweedse Torslanda-fabriek geen nieuwe Volvo's van de band rollen. Met name in Europa is de vraag naar nieuwe Volvo's sterk teruggevallen.

Wie zich zorgen maakt over de werknemers van de fabriek kunnen we geruststellen: alle werknemers hebben voor de periode 29 oktober tot en met 2 november betaald verlof gekregen. Eerder al werd de productie in de fabriek bijgesteld van 57 naar 50 auto's per uur. Er zijn verder geen plannen voor vergaande herstructurering bij de Torslanda-fabriek.

In de bewuste fabriek wordt niet alleen de XC90 in elkaar gezet, ook de V60, V70 en S80 zien er het daglicht.

 

 

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

ActieAuto

Volvo XC70 Nordic Veelzijdig en compleet De Volvo XC70 is een veelzijdige allrounder en een gewilde ...

AutoWeek Dubbeltest

Audi A3 Sportback - Volvo V40
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep