Autonieuws  |  In de VS worden nog wél auto's verkocht

Ford-dealer in Glendale, California | Foto: ANP/AF
3 oktober 2012  |  11:52  |  Tekst:

Terwijl de autoverkopen in Europa om te huilen zijn, lacht het leven de meeste autofabrikanten in de VS toe. Afgelopen maand zaten de verkopen 13 procent in de lift.

In Europa worden dit jaar gemiddeld zo’n zeven procent minder auto’s verkocht dan vorig jaar, de grootste klappen vallen in Zuid Europa maar ook in Nederland hebben we betere tijden gekend. Autofabrikanten kampen met overcapaciteit van hun fabrieken, auto’s gaan met grote kortingen de deur uit en met name General Motors, Ford en PSA (Peugeot/Citroën) hebben het zwaar.

Hoe anders is de situatie aan de andere kant van het water: de verkopen in de Verenigde Staten zaten afgelopen maand met een totaal van 1.188.899 voertuigen 13 procent  ‘in de plus’ ten opzichte van september 2011. In totaal zijn er dit jaar 10,9 miljoen auto’s verkocht, zo’n 15 procent meer dan in 2011. Het totaal aantal verkochte auto’s gaat dit jaar volgens de voorspellingen uitkomen op 14,9 miljoen.

De stijging is mede te danken aan lage rentepercentages en een soepelere kredietmarkt.  Grote winnaar is Toyota, dat maar liefst 42 procent meer auto’s (verdeeld over Toyota, Lexus en Scion) verkocht dan vorig jaar, waarmee het zich goed herstelt van de klappen die het in 2011 kreeg van de natuurrampen in Japan. Kia doet het erg lekker met een stijging van 35 procent in september, Honda pluste 31 procent en alle merken van de Volkswagen Group zaten in de lift, gemiddeld 32 procent.

Bij de Chrysler Group namen de verkopen toe met 12 procent (27 procent bij de personenauto’s) en Fiat schoot de hoogte in met een plus van 51 procent (totaal 4.176 auto's). Bij General Motors, Ford en Nissan bleven de verkopen stabiel. Opvallende stijgers zijn Land Rover (+ 33%), Mini (+ 23%), Maserati (+ 36%, van 198 naar 269 auto’s) en Subaru (+ 32%). En wat te denken van het inmiddels gestopte Maybach: een stijging van 33 procent! Van drie auto’s in september 2011 naar vier stuks dit jaar… 

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

ActieAuto

INFINITI VOERT DOOR DESIGN-GEÏNSPIREERDE FX IN ZWART EN WIT VOOR EUROPA Nieuw: FX BLACK en WHITE ...

AutoWeek Dubbeltest

Peugeot 508 - Kia Optima
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep