Autonieuws  |  Nederlander runt in 2013 vierde BMW DTM-team

BMW M3 DTM
19 september 2012  |  10:00  |  Tekst:

Het DTM-veld wordt volgend seizoen aangevuld met een vierde BMW-team. Dat zal worden geleid door de Nederlander Ernest Knoors en biedt zodoende wellicht perspectieven voor vaderlands racetalent.

In 2013 zal het BMW Team MTEK de gelederen komen versterken met twee M3’s, waardoor het Beierse merk volgend jaar met totaal acht auto’s aan de start zal verschijnen. Dat zijn er net zoveel als concurrenten Mercedes en Audi inzetten. De leiding van het nieuwe BMW-team is in handen van Ernest Knoors, momenteel werkzaam als ‘Head of customer powertrain support’ voor Ferrari in de Formule1. In het verleden werkte hij onder andere als engineer van de Williams-BMW van Juan Pablo Montoya.

“Tijdens mijn carrière heb ik zo ongeveer alle vormen van autoracen meegemaakt en ik ken het hoge niveau van de DTM”, zegt Knoors. “BMW maakt een fantastisch debuutseizoen door. Het is duidelijk dat wij als nieuw team nog veel te leren hebben maar ik ben ervan overtuigd dat onze leercurve stijl zal zijn.” Het feit dat een Nederlander het team runt biedt weliswaar allesbehalve garanties voor Nederlandse coureurs maar het zet de deur naar een DTM-stoeltje wellicht iets verder open.

BMW keerde dit seizoen na een afwezigheid van 20 jaar terug in de DTM en boekte tot dusver drie overwinningen, evenzoveel pole positions, negen podiumplekken. Bruno Spengler staat na acht van de tien raceweekenden tweede in de tussenstand, achter Mercedes-coureur Gary Paffett. De drie huidige BMW-teams in de DTM zijn Schnitzer, RBM en RMG.

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

ActieAuto

BMW UPGRADE EDITIONS. UW EXTRA RIJPLEZIER VOOR ONZE REKENING.* Een nieuwe BMW geeft u tijdelijk nog meer ...

AutoWeek Dubbeltest

BMW 320d - Mazda 6 2.2
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep