Autonieuws  |  Prinsjesdag! Nieuwe regels fiscale bijtelling

BMW M5
18 september 2012  |  15:06  |  Tekst:

De forenzentaks heeft ook tot gevolg dat mensen die nu braaf kilometers bijhouden in hun lease-auto, flink aan de beurt zijn. Zo zien de nieuwe regels eruit!

Net als bij het afschaffen van de belastingvrijstelling op woon-werkverkeer geldt ook hier dat het voorstelbaar is dat de regeling binnenkort geschrapt wordt, maar zeker is dat absoluut nog niet. Bovendien is er in de (nieuwe) Tweede Kamer geen meerderheid te vinden voor het terugdraaien van de nieuwe regels rondom de bijtelling! Dit in tegenstelling tot het schrappen van de forenzentaks, waar wél een meerderheid voor is.  Hoe gaat het er in het slechtste geval uitzien? Nou, zo:

Nog altijd geldt dat er bijtelling moet worden gerekend voor een zakelijke gereden auto als je op jaarbasis meer dan 500 privékilometers maakt - al geldt voor sommige auto's met stekker dan een percentage van nul. Wat verandert, is dat woon-werkverkeer niet langer als zakelijke rit wordt gezien zodat het voor veel mensen ondoenlijk wordt om onder de grens van 500 kilometer per jaar te komen zodat ze bijtelling zullen moeten gaan betalen. Voor wat precies als woon-werk verkeer wordt gezien, zie het artikel over de forenzentaks.

 

Overgangsregeling

Voor bestaande gevallen, dat wil zeggen leasecontracten die zijn aangegaan voor 25 mei 2012, komt er een overgangsregeling. Deze houdt in dat de bijtelling gedurende de looptijd van dat leasecontract (maar uiterlijk tot 1 januari 2017) wordt beperkt tot 25 procent van de zonder dit overgangsrecht verschuldigde bijtelling. Let op, hiervoor mag je dus zonder (!) je woon-werkverkeer nog steeds niet meer privé-kilometers maken dan 500 op jaarbasis! Dit maakt ook de overgangsregeling een vrij dure grap. Bij een auto van 75.000 euro kost enkel je woon-werkverkeer je dan ruim 200 euro netto per maand - tegen zo'n 810 euro als je hem ook privé zou gebruiken. Deze regeling geldt overigens ook voor ondernemers of zzp'ers die een auto op de balans hebben staan, zolang deze daar al stond voor 25 mei 2012.

Ten overvloede: voor mensen die op dit moment al bijtelling betalen omdat ze hun zakelijke auto ook privé rijden, verandert er helemaal niets!

Gezien de nieuwe verhoudingen in de Tweede Kamer is het laatste woord over de regeling en de forenzentaks nog niet gesproken. Er blind van uitgaan dat de boel wordt geschrapt, lijkt evenwel wat voorbarig, zeker waar het de nieuwe bijtellingsregel betreft. Wij houden jullie op de hoogte!

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

ActieAuto

INFINITI VOERT DOOR DESIGN-GEÏNSPIREERDE FX IN ZWART EN WIT VOOR EUROPA Nieuw: FX BLACK en WHITE ...

AutoWeek Dubbeltest

Renault Mégane 1.5 dCi - Ford Focus 1.6 TDCi
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep