Autonieuws  |  De AutoWeekend Top 10: allemaal hatchbacks

Kia Ceed
15 september 2012  |  15:01  |  Tekst:

Zaterdag, lijstjesdag. Ieder weekend behandelen we een top 10, van goedlopende modellen tot de meest gewilde kleuren. Kortom: alles op het gebied van de Nederlandse autowereld, samengevat in een lijstje. Deze week: de verkoopcijfers per carrosserievorm.

Carrosserievormen
 Jan-jun  Carrosserie  Aantal  
1  Hatchback 238.432 
2  Stationwagen 72.889
3  SUV 30.546
4  MPV 22.685
5  Sedan 20.422
6  Cabrio 4.395
7  Bus 2.650
8  Coupé 2.545
9  Onbekend 774
10  Hardtop (terreinwagen) 60

 

Tien carrosserievormen opnoemen is op zich al geen gemakkelijke opgave, maar er blijken er toch echt zoveel te zijn. Dat de hatchback de rest ver achter zich laat is geen verrassing, want vrijwel alle tegenwoordig zeer populaire A- en B-segmenters vallen hieronder. Het gevolg is dat ruim zestig procent van de verkochte auto’s een hatchback is. De stationwagen schopt het nog tot plek twee, maar blijft qua verkoopaantallen ver achter op de ‘hatch’.

De plek van de SUV is opvallender. Terwijl het imago van deze categorie voertuigen er de laatste jaren niet bepaald beter op werd, steken de pseudo-terreinwagens ook anno 2012 toch maar mooi de MPV voorbij. En dat in het praktisch ingestelde Nederland! Net zo verbazingwekkend is dat de sedan het bijna net zo goed doet als de MPV. Tot en met het C-segment doen sedans tenslotte eigenlijk niet mee (zeker niet na het verdwijnen van de Honda Civic Hybrid) en daarboven zien we ze weliswaar iets vaker, maar staan ze nog altijd in de schaduw van de stationwagen. Wel is het zo dat merken als BMW en Mercedes relatief veel sedans verkopen.

Verder naar beneden in de lijst vinden we niche-modellen als cabrio’s en de vorige week zo uitgebreid aan bod gekomen coupés. Verder vinden we er de ‘bus’, voor zover die niet op het kenteken als MPV zijn aangemerkt. Typisch: van de in Nederland verkochte auto’s blijken er 774 voorzien te zijn van een carrosserievorm waar zelfs de RDW geen naam voor weet.

Bron: VWE Trendweb

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

ActieAuto

INFINITI VOERT DOOR DESIGN-GEÏNSPIREERDE FX IN ZWART EN WIT VOOR EUROPA Nieuw: FX BLACK en WHITE ...

AutoWeek Triotest

Nissan Micra - Dacia Sandero - Hyundai i20
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep