Autonieuws  |  Gereden: BMW X6 M50d

BMW X6 M50d
1 september 2012  |  08:23  |  Tekst:

Een BMW X6 is van zichzelf al een onlogische auto, ga maar eens na: je betaalt meer geld voor wat feitelijk een minder praktische X5 is. Toch kan het nog gekker, een X6 M bijvoorbeeld, met 555 pk. Voor wie wat meer kilometers uit een liter brandstof wil halen, is er een nieuwe topdiesel, met 381 pk.

Om het S-label van Audi van repliek te dienen, komt BMW nu met de M Performance modellen. Kort gezegd: iets minder heftig dan een volbloed product uit de M-stal, maar desalniettemin bloedsnel. Ter kennismaking konden we in eigen land een blokje om met wat misschien wel de vreemdste eend uit de M-Performance-bijt is: de X6 M50d. Eigenlijk een economisch rendabeler alternatief voor de knotsgekke, 555 pk sterke X6 M. Voorzien van een 3,0-liter zes-in-lijn met niet één, niet twee maar drie turbo’s, komt de dieselbeul tot maar liefst 381 pk. Daarmee kun je de gigantische vierdeurs-coupé-SUV in 5,3 seconden naar de 100 katapulteren en netjes bij 250 in de begrenzer laten lopen. Dat betekent dat je op de autobahn net zo snel gaat als de X6 M en op het sprintje slechts zes tienden hoeft toe te geven. Bovendien is de snelste diesel maar liefst 68.000 euro goedkoper en verbruikt-ie gemiddeld 1 liter diesel per 13 kilometer, in theorie althans.

 

Spektakel
Als het op spektakel aankomt, mag de X6 M dan spectaculairder zijn, maar wie in de markt is voor een serieus snelle X6 kunnen we de M50d in ieder geval van harte aanbevelen. De acht verzetten van de automaat zijn bijna overbodig, dankzij de 740 Nm zou je met de helft ook toekunnen. Bij normaal stadsverkeer laat de X6 zich gemakkelijk door het verkeer sturen, al blijf je niet onopgemerkt, natuurlijk. Geef echter gas en de X6 M50d schiet er werkelijk vandoor, waarbij de tri-turbo zescilinder een zeer fraaie roffel ten gehore brengt. Even snel inhalen op provinciale wegen is de specialiteit van de dieseltopper; even het rechterpedaal naar beneden en je bent er voorbij.

Ook het betere bochtenwerk is geen probleem, voor een auto van dit formaat en gewicht laat-ie zich met verbazingwekkend hoge snelheden de bocht om hoeken. De standaard vierwielaandrijving zorgt er bovendien voor dat het zelfs voor de onervaren bestuurder mogelijk is om alle pk’s te benutten. Zelfs op hoge snelheid blijft de auto stabiel, gas liften in een snelle bocht zorgt eveneens voor weinig drama, de reus blijft stoïcijns in het spoor. Hoewel het drama dat een echte M doorgaans met zich meebrengt grotendeels afwezig is, is deze M50d voor de Nederlandse markt dan ook absoluut de logischer keuze.

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AutoWeek Multitest

BMW X6 ActiveHybrid – Lexus RX 450h – Porsche Cayenne S Hybrid – Volkswagen Touareg Hybrid
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep