Autonieuws  |  Ex-medewerker hackt Toyota-database

Toyota supplier website
28 augustus 2012  |  12:21  |  Tekst:

Een rancuneuze ex-medewerker van Toyota heeft het computersysteem van de Japanse fabrikant gehackt. Toyota sleept ‘m nu voor de rechter.

Een voormalig IT-medewerker van Toyota Motor Engineering & Manufacturing North America, Ibrahimshah Shahulhameed, heeft het computersysteem van z’n ex-werkgever gekraakt en zich toegang verschaft tot documenten met ontwerpen en onderdelenprijzen. Hij heeft de gegevens gedownload en de interne software van Toyota gesaboteerd. Dat gebeurde op 23 augustus jongstleden, zo meldt Automotive News.

Toyota heeft van de rechtbank een verzoek om contactverbod toegewezen gekregen, waardoor de ontslagen werknemer de bedrijfsgeheimen niet mag verspreiden. Ook mag hij de VS niet verlaten. “Wanneer deze informatie bij onze concurrenten terecht komt of openbaar wordt gemaakt, zou dat zeer schadelijk zijn voor Toyota en haar toeleveranciers. Het zou directe en onherstelbare schade toebrengen”, aldus Toyota.

Shahulhameed werd op 23 augustus ontslagen en heeft diezelfde nacht nog ingebroken in het computersysteem van toyotasupplier.com, een datanetwerk waar Toyota en haar toeleveranciers informatie delen over toekomstige modellen. Volgens Toyota zou de ex-werknemer 13 softwareapplicaties hebben gesaboteerd. Shahulhameed stond volgens de berichten op het punt om vanuit de VS naar thuisland India te vliegen.

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

ActieAuto

Ruil nu uw auto in en krijg tot € 1.500,- extra inruilwaarde! Minder brandstofkosten, geen of minder ...

AutoWeek Dubbeltest

Volkswagen Golf 1.2 Trendline - Toyota Auris Hybrid Lease Pro
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep