Autonieuws  |  'Verbrandingsmotor nog jaren dominant'

Motorenbouw in Trémery
3 augustus 2012  |  10:18  |  Tekst:

Uit een rapport dat werd opgesteld door een Amerikaans panel van experts blijkt dat de verbrandingsmotor nog jaren lang de leidende vorm van aandrijving zal blijven. De National Petroleum Council denkt dat het zonder onverwachte doorbraak zelfs nog decennia kan duren.

Vanaf 2009 werd er in opdracht van de overheid onderzoek gedaan naar hoe nieuwe aandrijftechnieken binnen de auto-industrie zich zullen ontwikkelen. Het panel van experts, afkomstig vanuit de industrie, de overheid en universiteiten concludeert dat het voorlopig nog niet gedaan is met de verbrandingsmotor. Hoge kosten en technologische beperkingen zullen er volgens het onderzoek voor zorgen dat elektrische of waterstofauto’s voorlopig nog geen bedreiging kunnen vormen voor de verbrandingsmotor. De National Petroleum Council adviseert de overheid om een technologieneutraal beleid te voeren en de markt te laten bepalen welke vormen van (alternatieve) aandrijving het wel en niet halen. Volgens de NPC is het nog te vroeg om op één specifieke nieuwe krachtbron in te zetten.

Volgens het rapport is het combineren van de verbrandingsmotor met een elektromotor, zoals een plug-in hybride, op korte termijn de beste manier om het verbruik te drukken. Ook gewichtsbesparing kan vrij snel een grote winst opleveren. De onderzoekers denken dat de efficiëntie van auto’s zels met de verbrandingsmotor als belangrijkste aandrijfvorm met zo’n 90 procent verbeterd kan worden. Zonder onverwachte technologische doorbraak zal de zuigermotor dan ook de dominante krachtbron blijven.

 

Uitstoot
Een andere vraagstuk waar de experts zich over bogen is dat van de geplande uitstootreductie. In 2050 is het de bedoeling dat de totale uitstoot van het wegverkeer in de VS met 50 procent is gedaald. Men denkt dat de opkomst van brandstoffen als aardgas en biobrandstof een belangrijke bijdrage zullen gaan leveren aan het terugbrengen van de uitstoot. Dat wordt echter deels teniet gedaan omdat de verwachting is dat men meer kilometers gaat rijden. Het wordt alles bij elkaar lastig om het doel te halen, zo concludeert de NPC. Overigens kunnen wij een 'Wij van WC Eend...'-gevoel niet helemaal onderdrukken bij dit onderzoek...

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

ActieAuto

INFINITI VOERT DOOR DESIGN-GEÏNSPIREERDE FX IN ZWART EN WIT VOOR EUROPA Nieuw: FX BLACK en WHITE ...

AutoWeek Test

Jaguar XJ 3.0 V6 SC Portfolio LWB
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep