Autonieuws  |  DDMWorks kietelt Ariel Atom tot 700 pk

DDMWorks Atom 700
3 augustus 2012  |  09:27  |  Tekst:

Met een vermogen van zo’n 245 pk op een leeggewicht van 456 kilo is de Ariel Atom al niet echt onderbemeten. Vanuit het land van ‘groter is beter’ komt tuner DDMWorks nu echter met een 700 pk sterke versie van de auto.

Tuner DDMWorks uit South Carolina leek het wel een goed idee om de Ariel Atom wat vlotter te maken. De standaard Honda-motor werd vervangen door een 2,0-liter blok van General Motors en daar werd nog een compressor op gezet. Ook schroefde het bedrijf er nog een Garret GTX 3076 turbo op voor wat extra pit. Om te zorgen dat de boel heel blijft, zijn er keramische zuigers, versterkte drijfstangen, een nieuwe brandstofpomp en nieuwe injectoren. Bij de turbo zit een lucht-naar-lucht intercooler en om de compressor te koelen is er een warmtewisselaar. Uitlaat, spruitstuk en de leidingen voor de intercooler werden allemaal door DDMWorks zelf ontworpen.

Het resultaat is 700 pk, waarmee dit waarschijnlijk ’s werelds snelste zelfmoordwapen is. Om de boel nog enigszins in de hand te houden, wordt er standaard een schakelaar in de cockpit geleverd waarmee het vermogen op drie standen gezet kan worden. Daarmee kan het blok tot 450 pk worden getemd. Ook stelt het bedrijf heel sympathiek voor dat klanten die dit 700 pk sterke apparaat aanschaffen een 'speciale rijopleiding' volgen, bijvoorbeeld  een Ariel Atom Experience die TMI op de Virginia International Raceway aanbiedt.

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Ariel Atom kopersgids

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep