Autonieuws  |  Gereden: VW Transporter BlueMotion 2.0 TDI

Volkswagen Transporter - foto Jeroen Ekeler
4 augustus 2012  |  08:48  |  Tekst:

Het ‘Volkswagenbusje’ is 65 jaar en springlevend. Met een historie die helemaal teruggaat tot 1947, rijgen slechts vijf Transporter-generaties de langstlevende modellijn van Volkswagen aan elkaar. AutoWeek gaat op pad met de zuinigste versie uit het actuele gamma: de Transporter BlueMotion.

De huidige Transporter, die alom bekendstaat als de T5, is alweer negen jaar onder ons, met een facelift in 2009. Inderdaad, bestellers gaan lang mee! De techniek ontwikkelt zich wel door, vooral onder druk van Europese emissienormen die als duimschroeven worden aangedraaid. Zo is deze extra zuinige T5 ontstaan: de BlueMotion, die kenners al aan de voor deze uitvoering gereserveerde kleur ‘Glacier Blue’ hadden herkend.

BM of BMT

De BlueMotion (BM) neemt een eigen positie in het T5-gamma in. Het is met 23.900 euro (excl. BTW/BPM) lang niet de goedkoopste Transporter. Het meest vergelijkbaar is de 2.0 TDI met - en nu wordt het verwarrend - BlueMotion Technologies (BMT), die hetzelfde vermogen levert, pakweg 100 kg meer laadvermogen heeft en precies 100 euro goedkoper is. Wat stelt de echte BM daar tegenover? Hij is een snufje zuiniger (6,3 tegen 6,7 l/100 km) en stoot minder CO2 uit (166 versus 176 g/km). Dat komt door wat VW “efficiënte aandrijftechniek en aërodynamische maatregelen” noemt. Zal best, maar een deel van de winst komt voor rekening van de krik, het boordgereedschap en het reservewiel, die alle achterwege zijn gelaten. Zonder dat dit trouwens tot een lager kentekengewicht leidt! Een ‘pech-set’ moet lekrijders weer op weg helpen.

Geen 6-bak

De geteste BlueMotion zal trouwens meer dan een tikje zwaarder zijn dan de standaard auto uit de folder: er was voor 3.600 euro aan ‘meeruitvoering’ op- en aangeschroefd. Airco, elektrische ramen en spiegels, centrale vergrendeling met afstandsbediening, een radio en een tussenwand zijn geen van alle standaard op de Transporter Bestelwagen met enkele cabine. De BlueMotion heeft wel cruise control. Betekent zuinigheid in een Transporter afzien? Nee. Het is niet eens de zwakst gemotoriseerde T5, die met viercilinder 2.0 TDI’s van 84 tot 180 pk leverbaar is. Met 114 pk en een koppel van 250 Nm (1.500-2.750 toeren) voelt de BlueMotion bij stad- en streekverkeer voldoende beweeglijk aan. Snel is-ie nooit, een duw in de rug ontbreekt en de common-rail diesel maakt bij het accelereren een chagrijnig, ratelend geluid. Is-ie eenmaal op stoom, dan is 130 km/h wel probleemloos vol te houden. Een zesde versnelling is omwille van het geluid dus niet nodig, maar zou op een zuinigheids-model als dit standaard of tenminste leverbaar moeten zijn. Helaas, je krijgt ‘m pas vanaf 140 pk. Hetzelfde geldt voor de DSG-automaat. Positief zijn de prettige schakeling, goede zit achter het stuur en de overzichtelijkheid van de carrosserie dankzij de stompe neus en goede spiegels. De erg lichte besturing is een smaakkwestie, maar de veel te gevoelige knoppen voor de radio op dat stuur zijn dat niet: je tikt vaak onbedoeld de volgende zender aan. Ook lastig: de knoppen voor de airco-regeling zitten achter de pook. Hamvraag is het brandstofverbruik, dat op 8,0 l/100 km uitkwam. Niet slecht, maar een volbloed BlueMotion móet beter kunnen.

 

Eindoordeel

+ gemakkelijk handelbaar

+ brandstofverbruik

+ motor stil bij constante snelheden

- geen 6e versnelling

- pech-set i.p.v. reservewiel

- knoppen stuur overgevoelig

 

Signalement

Merk

Volkswagen

 

Model

Transporter BlueMotion 2.0 TDI

 

Carrosserie

Gesloten bestelwagen, L1H1 27

 

Transmissie

5 versnellingen, handgeschakeld

Nieuwprijs excl. BTW/BPM

€ 23.900,-

 

 

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

ActieAuto

Premiumpakket voor de Volkswagen Transporter Inhoud: Climatic airconditioning Elektrisch verstel- ...

AutoWeek Multitest

Ford Transit-Opel Vivaro-Peugeot Expert-VW Transporter
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep