Autonieuws  |  Gereden: Hyundai Veloster Turbo

Hyundai Veloster Turbo EU Spec
5 augustus 2012  |  08:18  |  Tekst:

Hyundai is toe aan een imagomaker, een betaalbare, lekker snelle rijdersauto. Dit moet 'm zijn: de Veloster Turbo. Goed voor 186 pk en een top van 214 km/h

Hij was al apart, de Veloster met zijn drie portieren: een aan de bestuurderskant, en twee aan de andere zijde. Maar nu wordt hij nog aparter. Hyundai heeft de 1.6-liter GDI viercilinder van een turbolader en een tussenkoeler voorzien waardoor het maximumvermogen op 186 pk komt te liggen en de trekkracht tot 265 Nm aanzwelt. Dat zijn ten opzichte van de atmosferische versie winsten van achtereenvolgens 33 en 59 procent.

Vooral die extra Newtonmeters voel je, al vanaf 1.500 toeren trekt de Veloster Turbo stevig door en die energieke duw in de rug begint pas af te nemen als de naald van de toerenteller de 4.500 voorbij zwiept. Opschakelen – met de zestraps handbak – en gasgeven is voldoende om deze sensatie een aantal malen opnieuw mee te maken. Vaart zit er dus voldoende in: volgens Hyundai zelfs genoeg om in 8,4 seconden van 0 naar 100 km/h te sprinten.

De vierpitter is qua beschaving niet opgeknapt door de turbolader. Hij loopt tamelijk rauw en de vermogensontwikkeling is vooral explosief. Zijn inborst doet sterk denken aan de viercilinder van de eerste generaties Lancer EVO. Potent? Ja. Beschaafd? Nee.

Lees de volledige rij-impressie in AutoWeek 32 die op 8 augustus verschijnt.

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AutoWeek Dubbeltest

Hyundai Veloster 1.6 GDI - Renault Mégane Coupé TCe 115
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep