Autonieuws  |  Audi R8 krijgt facelift en nieuw topmodel

Audi R8
25 juli 2012  |  09:32  |  Tekst:

Ook de groten der aarde ontkomen niet aan een schoonheidsbehandeling op z’n tijd, dus ook een supercar als de Audi R8 moet onder het mes. Het resultaat is een licht gewijzigd uiterlijk maar belangrijker: een nieuw topmodel binnen de reeks.

Als voorloper op het gebied van LED-dagrijverlichting ontkomt de R8 natuurlijk niet aan nieuwe koplampunits met volledige LED-verlichting. Ook het groot- en dimlicht maken voortaan gebruik van lichtgevende diodes. Aan de achterzijde zijn er eveneens nieuwe lichtunits met LEDjes. De wijzigingen gelden zowel voor de coupé als de open Spyder.
Op technologisch gebied is er een nieuwe, 7-traps S-Tronic automaat met dubbele koppeling. De R-tronic, een gerobotiseerde handbak van Lamborghini, is eruit. Wie voor die optie kiest kan met de 430 pk sterke 4,2-liter V8 in 4,3 seconden naar de 100 km/h sprinten en een top van 300 km/h halen. Met handbak gaat de sprint in 4,6 seconden, maar je gaat wel 2 km/h harder. Liever een tiencilinder? Dan kun je terecht bij de 5.2 FSI met 525 pk, die met de nieuwe bak in 3,6 seconden het sprintje doet, en pas stopt bij 314 km/h. Met handbak komen de waarden op 3,9 seconden en 316 km/h.
Nieuw is de V10 plus, zoals het nieuwe topmodel nogal ongeïnspireerd is gedoopt. In wezen is  dezelfde 5.2 FSI maar dan met 550 pk. Hij is er alleen met S-Tronic en gaat in 3,5 seconden naar de 100 en bereikt een top van 317 km/h. In tegenstelling tot de andere twee kan de plus alleen als coupé worden geleverd, voor de ‘gewone’ V10 en de V8 is er ook een open Spyder.
Aan het einde van het jaar staat de vernieuwde Audi R8 bij de dealers. Prijzen zijn op dit moment nog niet bekend.

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AutoWeek Posterstory

Audi R8 V10 Plus
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep