Autonieuws  |  Na 114i ook 114d

BMW 1-serie
13 juli 2012  |  11:49  |  Tekst:

Net gewend aan het idee van een BMW 114i? Dan heeft het merk nu de volgende verrassing, een 114d, ook op dieselgebied downsized het merk lustig verder. Min of meer per ongeluk lekt het nieuws van de nieuwe spaardiesel uit via de Belgische BMW website.

Op de Belgische website van BWM staat in de prijslijst een 114d vermeld, inclusief specificaties. Uit hetzelfde blok dat ook in de 116d dienst doet haalt de nieuweling 95 pk en 235 Nm. Zowel de drie- als de vijfdeurs versie kan besteld worden met de nieuwe motor.
Daarmee gaat het sprintje naar de 100 in 12,2 seconden en de topsnelheid ligt op 185 km/h. Volgens de website ligt het gemiddelde verbruik op 4,1 liter per 100 kilometer. Dat is 0,2 liter per 100 kilometer minder dan de 116d, maar de 116d EfficientDynamics Edition is met 3,8 liter per 100 kilometer nog wat zuiniger.
Een woordvoerster van de Nederlandse BMW importeur kan nog geen duidelijkheid geven over de Nederlandse prijs. “De uitstoot is officieel nog niet vastgesteld, dus de exacte prijs weten we op dit moment nog niet.” Ondanks het feit dat men de 116d EDE al in het gamma heeft, is men toch van plan de 114d te gaan voeren. “ Wij gaan de 114d zeker voeren, in december zal de auto bij de dealer staan. Rond september kunnen we ook meer duidelijkheid geven over de prijzen.”

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

ActieAuto

BMW UPGRADE EDITIONS. UW EXTRA RIJPLEZIER VOOR ONZE REKENING.* Een nieuwe BMW geeft u tijdelijk nog meer ...

AutoWeek Multitest

BMW 1-serie - Mercedes-Benz A-klasse - Volvo V40 - Volkswagen Golf
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep