Autonieuws  |  Ring-record Audi R8 e-tron

Audi R8 e-Tron zet record neer op Nordschleife
29 juni 2012  |  11:04  |  Tekst:

De Audi R8 e-tron heeft het ronderecord voor elektrische straatauto’s op de Nürburgring Nordschleife verbeterd.

De elektrische R8 reed het wereldberoemde rondje in een tijd van 8:09.099. Deze tijd, gereden door coureur Markus Winkelhock, is voorlopig de maatstaf voor producenten van snelle elektrische auto’s. De aandrijflijn van de record-auto verschilt in geen enkel opzicht van die van de e-tron zoals die later dit jaar in de showroom komt te staan. Wel is de begrenzer verwijderd, zodat de auto nu geen 200, maar 250 km/h kan.
Toyota deed hetzelfde kunstje al eens in 7:47.79 met de eveneens elektrische TMG EV P001, maar dat is een pure racewagen. Het algemene wereldrecord voor straatauto’s staat op naam van de Radical SR8LM, die in 2009 een tijd neerzette van 6:48.
De R8 e-tron heeft een vermogen van 381 pk en 820 Nm koppel. Daarmee sprint de auto van 0 naar 100 in 4,3 seconden. De fabriek geeft een actieradius op van 215 kilometer, maar dat zal tijdens het rijden van het record niet gehaald zijn.
Leuk detail is dat kort na de recordronde nog een aantal rondes zijn gereden, maar dan met een op 200 km/h begrensde e-tron. Die auto haalde een tijd van 8:26:096.

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AutoWeek Posterstory

Audi R8 V10 Plus
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep