Autonieuws  |  Gereden: Volvo V40

Volvo V40
15 juni 2012  |  09:57  |  Tekst:

De Volvo C30 heeft nooit kunnen brengen wat de Zweden gehoopt hadden. Met hun nieuwe C-segmenter gooit Volvo daarom over een andere boeg. In Italië maken we kennis met de V40.

De presentatie van de V40 zorgde op Genève in ieder geval voor veel discussie. Het uiterlijk is alles behalve saai en voor- en tegenstanders vonden elkaar snel. De balans tussen voor- en achterkant ontbreekt misschien een beetje, maar in het echt valt de auto in ieder geval op, hij oogt dynamisch.
Bij het rijden is duidelijk dat Volvo het anders wil aanpakken dan voorheen. De besturing is een stuk zwaarder dan we van het merk gewend zijn, en dan staat de instelbare stuurbekrachtiging gewoon op medium. Het onderstel blijkt vervolgens redelijk hard gedempt. Dit leidt niet zozeer tot oncomfortabel rijgedrag, maar tot een zeer strak onderstel dat van de V40 een zeer dynamische auto maakt. Dit gaat bijvoorbeeld de Ford Focus ver voorbij, er zit in de koets van de V40 duidelijk veel minder beweging. Waar Volvo bij de S60 onterecht inzette op het sportieve imago van die auto, zou dat met de V40 zowaar terecht zijn.

Lees de volledige rij-impressie in AutoWeek 25 die 20 juni verschijnt. Een videoverslag volgt eveneens volgende week.
 

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

ActieAuto

0% rente op een zakelijke én particuliere financiering Volvo Car Finance biedt u de mogelijkheid ...

AutoWeek Dubbeltest

Audi A3 Sportback - Volvo V40
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep