Autonieuws  |  Compacte Infiniti wordt gebouwd in Oostenrijk

Infiniti Etherea
11 mei 2012  |  11:43  |  Tekst:

Dat Infiniti een compact model gaat bouwen op basis van de nieuwe Mercedes A-klasse was bekend. We weten nu ook waar-ie in elkaar geschroefd gaat worden: in Oostenrijk bij Magna-Steyr.

Ook het luxemerk van Nissan, Infiniti, plukt vruchten van de samenwerking tussen Daimler en Renault/Nissan. Het ‘kleinste’ model van Infiniti is op dit moment de G, waar zowel een sedan, coupé als cabrio van bestaat. De G is een auto van formaat en een kleiner model kan Infiniti goed gebruiken. Die gaat er komen op basis van het MFA-platform van de nieuwe Mercedes A- en B-klasse en onderhuids zal er nog veel meer Mercedes-materiaal te vinden zijn, zoals motoren, bakken en stuurhuizen. Als tegenprestatie krijgt Mercedes zogenaamde ‘licensing fees’ voor elke geproduceerde Infiniti. 

Het is de bedoeling dat de productielijn voor dit model in 2014 wordt aangeslingerd. Dat gaat gebeuren bij Magna-Steyr in het Oostenrijkse Graz, zo is bekend geworden. Hier kunnen jaarlijks 50 tot 60.000 auto’s worden gebouwd. “Deze auto moet ons helpen om nieuwe klanten te bereiken in Europa”, aldus Infiniti-baas Andy Palmer. Nissan heeft plannen om het compacte model ook buiten Europa op de markt te gaan brengen, om zodoende een wereldwijd marktaandeel van tien procent te bemachtigen. Infiniti verwacht in 2016 500.000 auto’s te verkopen. In het fiscale jaar 2011 (dat eindigt in maart) verkocht Nissans luxemerk er 146.000, voornamelijk in de VS. Vorig jaar verkocht Infiniti in Europa 3.631 auto’s, 54% meer dan in 2010. 

Op dit moment bouwt Magna de Peugeot RCZ, Aston Martin Rapide en de Mini Countryman. Het design van compacte Infiniti zal gebaseerd zijn op de Etherea concept car uit 2011.

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AutoWeek Dubbeltest

Infiniti M35h - Lexus GS 450h
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep