Autonieuws  |  Ford Focus Wagon is trekauto van 2012

Ford Focus Wagon
20 april 2012  |  15:56  |  Tekst:

Volgens de ANWB is de Ford Focus Wagon met 1.6 EcoBoost motor de beste auto om een caravan mee te trekken. In een uitgebreide test tegen concurrenten als de Citroën DS4 2.0 HDI en de Toyota Avensis Wagon, trok de Focus aan het langste eind.

Verspreid over vijf verschillende klassen streden in totaal 18 auto’s mee om de titel Trekauto van 2012. De Ford Focus Wagon 1.6 Ecoboost pakte naast de overwinning in de (eigen) B-klasse ook de totaaloverwinning. De jury beoordeelde de Focus als 'een prima vakantieauto met een sterke en schone turbomotor'. In de A-klasse was het de Citroën DS4 2.0 HDI die de meeste punten vergaarde, terwijl in de C-klasse de Toyota Avensis Wagon 1.8 met de eer ging strijken. Ook de Skoda Yeti 1.4 TSI en de Opel Zafira 2.0 CDTi vielen in de prijzen, zij werden eerste in respectievelijk de SUV- en MPV-Klasse.

Bij de verkiezing worden de deelnemers door twee jury’s beoordeeld. De zogenoemde non-driving jury beoordeelt of een auto geschikt is als reisauto door te kijken naar zaken als zitcomfort en ruimtegebruik. Een rijdende jury beoordeelt de prestaties van de modellen als trekauto, door middel van proeven met aan caravan aan de trekhaak. Ook wordt er gekeken naar het comfort op verschillende soorten wegdek.

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

ActieAuto

Extra voordeel op lederen bekleding en lichtmetalen velgen De Ford Focus is de best verkochte auto ter wereld ...

AutoWeek Dubbeltest

Renault Mégane 1.5 dCi - Ford Focus 1.6 TDCi
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep