Autonieuws  |  VriMiBolide: RUF CTR 3 Clubsport

RUF CTR3
9 maart 2012  |  14:35  |  Tekst:

Vrijdag, tijd voor de vrimibo. Bitterballen erbij, blokjes kaas, drankje in de hand en praten met collega's over auto's. Zo ga je nog lekkerder het weekend in. Om jullie daarbij te helpen presenteren we vanaf nu elke vrijdagmiddag om 15 uur de VriMiBolide, de auto die de tongen los moet maken tijdens de vrijdagmiddagborrel: we trappen af met de hyperexclusieve RUF CTR 3 Clubsport!

RUF liet de Clubsportversie van de CTR 3 zien op de Autosalon Genève. De Clubsport-versie onderscheidt zich van de standaard-CTR 3 door een andere kleur en een aerodynamisch pakket van koolstofvezel. De auto stamt in de basis uit 2007, maar qua specificaties kan deze auto zich nog steeds meten met de absolute sportwagenelite. Geniet met ons mee van de informatie over de RUF CTR 3 Clubsport:

 

Cilinderinhoud: 3.746 cc

 

Vermogen: 750 pk

 

Maximumkoppel: 960 Nm

 

Transmissie: sequentiële zesbak

 

Topsnelheid: 370 km/h

 

0-100: 3,2 seconden

 

…en voor wie het echt wil weten:

 

Gemiddeld verbruik: 13,5 l/100 km

 

CO2-uitstoot: 311 g/km

 


Eerdere generaties
De eerste twee generaties RUF CTR waren ook al zeer bijzondere auto’s. De eerste CTR kreeg de bijnaam ‘Yellowbird’ en was eind jaren tachtig de snelste productieauto, sneller dan de Ferrari F40. De CTR was gebaseerd op de Porsche 911, maar was lichter. Bovendien had RUF de boxermotor opgevoerd naar een vermogen van 469 pk. De sprint naar 100 km/h kostte de eerste CTR 4,0 seconden en de topsnelheid was 340 km/h (!)
De CTR2 behaalde niet de legendarische status van de eerste CTR, maar was niettemin een machine die de concurrentie slapeloze nachten bezorgde. De auto, gebaseerd op de 911 generatie 993, heeft de beschikking over een 3,6-liter zescilinder met twee turbo’s en een vermogen van 520 pk.

Geniet tenslotte met ons mee van een video met de legendarische RUF CTR Yellowbird op de Nordschleife met coureur Stefan Roser (zonder helm!) achter het stuur.

 

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep