Autonieuws  |  Meer details Citroën DS5

Citroën DS5
31 augustus 2011  |  10:40  |  Tekst:

Het zou best eens kunnen dat de Citroën DS5 één van de hoogtepunten van het autojaar 2012 wordt. Op de IAA in Frankfurt wordt het definitieve productiemodel getoond van de auto die voorlopig de voltooiing is van de DS-reeks. Het motorenaanbod is nu ook bekend.

Citroën heeft de DS5 al eens getoond op de autobeurs in Sjanghai. Op de vloer in Frankfurt maakt hij zijn Europese debuut. Dat gaat onder meer vergezeld van meer informatie over de motorisering van de auto die we volgend jaar op de markt kunnen verwachten.

Zo is de DS5 de eerste Citroën die de Hybrid4-techniek aan boord krijgt. Dat bestaat uit een 2,0-liter HDI-motor met een vermogen van 160 pk die de voorwielen aandrijft en een 37 pk elektromotor die de achterwielen aandrijft. Samen leveren ze dus bijna 200 pk en naar wens vier aangedreven wielen. Citroën geeft een uitstoot op van 99 gr/km. In de ZEV-stand kan de auto op snelheden tot 60 km/u korte afstanden geheel elektrisch afleggen.

De andere motoren zijn de 110 pk sterke HDI en de 160 pk sterke HDI zónder elektromotor. Verder zijn er de 155 pk THP benzinemotor en de 200 pk sterke THP. Verdere verbruiks- of prestatiecijfers geven de Fransen nog niet vrij.

Wel laat Parijs al weten dat de DS5 is voorzien van flink veel technologische gadgets. Zo is er automatisch grootlicht, dat zelf de lichtsterkte regelt. Verder is er een nieuwe generatie rijbaanassistent, een head up display in kleur, een achteruitrijcamera, bochtverlichting met de mistlampen en een sleutelloze toegang.

De DS5 is 4,52 meter lang, 1,85 meter breed en 1,51 meter hoog. Citroën claimt dat hij met zijn draaicirkel van 11,2 meter behoort tot de ‘meest wendbare in het segment’. De bagageruimte is met een inhoud van 465 liter zelfs nog iets groter dan de kofferbak van de C6, die ondanks de komst van de DS5 het vlaggenschip van Citroën blijft.

 

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AutoWeek Dubbeltest

Citroën DS5 Hybrid4 - Volvo V60 D5
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep