Autonieuws  |  Tesla test de Model S

Tesla Model S
2 augustus 2011  |  16:52  |  Tekst:

Al in 2009 toonde Tesla de fraaie Model S, een zevenpersoons hatchback. Sindsdien bleef het betrekkelijk stil rond de auto, maar wees gerust: deze foto’s tonen aan dat de Model S gewoon z’n testtraject doorloopt.

Onze spionagefotograaf kwam de auto tegen in Death Valley. De ingenieurs waren volgens onze correspondent ter plekke uitermate vriendelijk, waardoor we ook een blik konden werpen op de batterij testelektronica die zich in het interieur bevond. Zelfs een iPad ontbrak niet.

De Model S is een elektrische, zevenpersoons hatchback. De auto is nog behoorlijk rap ook: de sprint naar 100 km/h kost zes seconden en de topsnelheid is 210 km/h. De actieradius is 480 kilometer. Er komt ook nog een sportversie, die in vijf seconden naar 100 km/h sprint. Tesla mikt in de op een vanafprijs van 49.900 dollar, ongeveer de helft van een Roadster. Tesla heeft inmiddels al meer dan duizend aanbetalingen van 5.000 dollar binnen.
In maart 2009 onthulde Tesla de Model S. De vierdeurs is ontworpen voor Franz von Holzhausen, die bij Mazda vandaan komt. Met de auto wil Tesla z’n doelgroep aanzienlijk vergroten. De Roadster is immers een echt nichemodel. 

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Tesla Model S kopersgids

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep