|
| 20 april 2011 | 10:21 | Tekst: Alexander Inia | Print Mail Houd me op de hoogte |
Onze spionagefotograaf trof de auto aan op de Nordschleife. De Turbo S onderscheidt zich door onder meer een lagere voorbumper en extra aerodynamische elementen onder de portieren. Ook aan de achterzijde tussen de uitlaatpijpen hebben de Porsche-ingenieurs zich niet onbetuigd gelaten, maar daar heeft het merk gekozen voor camouflage.
Onder de kap kunnen we de motor van de in China gepresenteerde Panamera Turbo S verwachten. De 4,8-liter V8 met twee turbo’s levert in de super-Panamera 550 pk en 750 Nm. We denken dat dit in de Cayenne Turbo S niet anders zal zijn.
Nog even een geheugensteuntje: de – met die van de Turbo vergeleken – verbeterde prestaties zijn mogelijk dankzij twee aanpassingen: de toepassing van verbeterde turbo's met schoepen van een titanium-aluminiumlegering en een aangepast motormanagement. Door de schoepen van de turbo te maken van een titanium-aluminiumlegering zijn ze lichter.
Op dit moment is nog niet bekend wanneer de Cayenne Turbo S op de markt komt. Maar omdat de SUV nauwelijks gecamoufleerd is, verwachten we de auto nog dit jaar.

BMW X5 xDrive30d - Infiniti FX 30d - Mercedes ML350 Bluetec - Porsche Cayenne Diesel |