Autonieuws  |  Laatste update Peugeot 406

Peugeot 406
11 maart 2003  |  18:00  |  Tekst:

Tussen al het spectaculaire nieuws op de Autosalon van Genève speelde de opgefriste Peugeot 406 maar een bescheiden rolletje. In Nederland keert trouwens de V6-versie weer terug.

Veel heeft Peugeot niet gedaan om de Peugeot klaar te maken voor de eindsprint. We hoeven immers niet zo lang meer te wachten: de 407 zal begin 2004 worden geïntroduceerd. Daarom zijn er aan het uiterlijk alleen simpele wijzigingen toegepast op de sedan en de stationwagen in de vorm van een verchroomde lijst aan de onderkant van de grille, een verchroomd uitlaatsierstuk en afhankelijk van de uitvoering nieuwe wieldoppen of andere velgen. Verder zijn de voetjes van de achteruitkijkspiegels voortaan glanzend zwart gespoten. Een grotere leeuw siert de klep van de Break, die bovendien is voorzien van een donker getinte achterruit.
Binnenin zijn de wijzigingen al even bescheiden. Zo heeft de 406 een aluminium centraal dashboardpaneel gekregen, een strip rond het instrumentenpaneel en zijn de ventilatieroosters in dezelfde kleur als het dashboard uitgevoerd.  De XS en de GT hebben beige wijzerplaten gerkregen.
De 2.2-motorvarianten zijn voortaan standaard uitgerust met ESP. Met de vernieuwingen van het 406-gamma komt ook de V6-motor weer terug. Deze 210 pk sterke motor was al ruim een jaar niet meer leverbaar. De 24-kleps V6 levert 210 pk. Een nieuwe combinatie vormt de XR 2.0 met 138 pk.
De XR blijft de basisversie van de 406, die verder de XT en de Gentry kent (met standaard leren bekleding) en de sportievere SX en GT.
De prijs van de XR begint bij € 20.800, dat is € 50 euro meer dan van de vorige versie. Ook de andere uitvoeringen zijn niet schokkend in prijs verhoogd. De verschillen zullen voornamelijk zijn terug te voeren naar wijzigingen in de uitrusting.

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AutoWeek Occasion Dubbeltest

Peugeot 406 Coupé – Coupé Fiat
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep