Autonieuws  |  Pontiac Solstice-modellijn te koop

Pontiac Solstice
12 mei 2009  |  09:49  |  Tekst:

De GM-directie wil de modellijn waaronder de Pontiac Solstice, Saturn Sky en de Opel GT vallen, verkopen aan een derde partij. Door het verdwijnen van de drie merken uit het GM-portfolio, dreigen de sportauto’s uit productie te gaan.

“Als er iemand komt met een goed aanbod om de modellijn over te nemen, zijn we bereid die te verkopen,” zegt GM-baas Fritz Henderson. De fabriek in Wilmington, Delaware kan dan bij de deal worden inbegrepen. Een soortgelijke strategie hanteert Chrysler bij de Viper.
Saturn wordt aan het einde van 2009 uit het portfolio geschrapt. Renault-Nissan en Indycar-teameigenaar Roger Penske hebben interesse in het merk getoond. De productie van Pontiac stopt in 2010. Opel wordt eveneens binnenkort uit het GM-programma gehaald. Daarmee komt er in Wilmington waarschijnlijk ook een einde aan de bouw van de Opel GT, zoals de tweezits achterwielaangedreven roadster in Europa heet.
De Sky en Solstice bestaan sinds 2006. In 2007 werd de Opel GT gepresenteerd. De Daewoo G2X maakt de familie compleet. Vorig jaar zijn er 10.739 Solstices gebouwd en 9.162 Saturn Skys. In Nederland hebben 67 Opels GT een baasje gevonden.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Pontiac Solstice kopersgids

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep