Autotests  |  Mercedes-Benz CLS 350 BlueEFFICIENCY (2011)

Mercedes-Benz CLS 350 BlueEFFICIENCY
31 oktober 2011

Signalement

Mercedes-Benz
CLS 350 BlueEFFICIENCY
4-deurs, sedan
7 versnellingen sequentiële automaat
2011
€ 76.900

Als geslaagd zakenman of anderszins vermogend en bevoorrecht mens kun je bij het kiezen van een auto natuurlijk de voor de hand liggende weg inslaan. Maar het kan ook minder alledaags, bijvoorbeeld een Mercedes-Benz CLS 350.

Ten opzichte van de vorige CLS is de nieuwe nog uitgesprokener. Naast het ranke, vloeiende lijnenspel dat grotendeels behouden bleef, zien we bij de verse CLS veel meer scherpe vouwen en hoeken, waarbij vooral die schuin aflopende vouw langs de zijkant nogal opvallend is, zeker omdat die overloopt in de contouren van het achterspatbord. Een design waarvoor je niet meteen als een blok valt, maar die naarmate de tijd vordert, groeit op je netvlies. Het front is er wat ons betreft flink op vooruit gegaan. De scherpgesneden lijnen van grille en koplampen geven hem een veel sprekender uitstraling. Aan de achterkant zorgen slankere lichtunits voor een verfijndere look.
Bij een uitbundig koetswerk verwacht je binnenin op z’n minst een boeiende werkplek. De CLS stelt je niet teleur, zeker omdat Mercedes niet voor de weg van de minste weerstand heeft gekozen en klakkeloos het dashboard van de E-klasse heeft gekopieerd. Jazeker, het vertoont sterke overeenkomsten, maar er zijn duidelijke verschillen, zoals de plaatsing van het beeldschermpje, de vorm van de ventilatieroosters, de indeling van de knoppen op de middenconsole en de vorm van de inleg op dashboard en portieren. Scherpe en afgeronde vormen gaan hand in hand binnen in de Benz en geven het interieur een chique uitstraling, zoals bij een auto van deze status hoort. En het is niet alleen uitstraling; materialen en afwerking zijn ook gewoon top.


Atmosferische V6
Mercedes heeft de CLS voorzien van een atmosferische V6. Maar niet zomaar eentje, want de splinternieuwe 3,5-liter is voorzien de derde generatie directeinspuittechniek met zeer nauwkeurig werkende piëzo-injectoren. Resultaat: meer vermogen en een lager verbruik. Best knap. De V6 gromt lekker op de achtergrond, maar klinkt verder niet spectaculair. Qua prestaties kom je niets tekort en met een gemiddeld brandstofverbruik van 1:9,5 is er op dat vlak ook weinig te klagen.
Achter de V6 is een traditionele automaat gemonteerd, die is voorzien van zeven trappen. Deze transmissie schakelt niet supersnel, maar opereert wel weer heel soepel. Het rijkarakter wordt er relaxter van en dat past gewoon goed bij deze supercoupé.

De Mercedes E-klasse staat bekend om z’n ongekende comfort, waarbij sportiviteit in geen velden of wegen is te bekennen. Geldt dat ook voor de CLS? Slechts ten dele. Comfort voert nog steeds de boventoon, maar hij stuurt een stuk scherper. Nog altijd net zo licht als de E en met directere reacties. En dankzij de optionele Airmatic-luchtvering blijft het overhellen in bochten enorm binnen de perken, waardoor de auto veel dynamischer is dan je zou verwachten. Tel daar de ‘dynamische multicontourstoelen’ bij op die je in de bocht op je plaats houden door de wangen van de leuning aan één kant razendsnel op te blazen en je waant je bijna in een echte sportauto.
Vierdeurscoupés staan niet bekend om de riante hoofd- en beenruimte achterin. Ook bij de CLS houdt het allemaal niet over, ook de instap niet. Maar goed, dat is nu eenmaal de cool tax die je betaalt om in zo’n afwijkende auto te rijden.

Eindoordeel

 

Technische gegevens

Brandstofbenzine
Cilinders6 in V-vorm
Kleppen/cilinder4
Brandstofsysteemdirecte inspuiting
Cilinderinhoud3498 cc
Maximaal vermogen225 kW/306 pk bij 6500 tpm
Maximaal koppel370 Nm bij 3500 tpm
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

AutoWeek Autoverzekering

bij total loss: autowaarde garantie +10%

Logo AutoWeek Verzekeringen





Volg AutoWeek

AUTOWEEK TRIOTEST

Audi A7 3.0 TFSI – BMW 535i GT – Mercedes-Benz CLS 350
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep