Autotests  |  Mitsubishi Outlander 2.2 Di-D 4WD (2010)

Mitsubishi Outlander
7 juni 2011

Signalement

Mitsubishi
Outlander 2.2 Di-D 4WD
5-deurs, suv
6 versnellingen handgeschakeld
2010
€ 35.999

De ster van de Mitsubishi Outlander was rijzende, totdat de economische crisis z’n opmars een halt toeriep. Met de gefacelifte versie, die een duidelijker familiegezicht heeft dan voorheen, neemt het model een nieuwe aanloop.

De stationwagonachtige bouw geeft de Outlander een dynamisch uiterlijk. De stoere, ver naar voren getrokken neus, waarin de forse grille met dikke middenstijl een prominente plaats innam, heeft in de jongste editie plaatsgemaakt voor een jetfighter-grille, zoals Mitsubishi die zelf graag noemt. We vinden de typering een tikkie overdreven, maar stoer klinkt het wel. Recht van voren ziet de Mits er ook zo uit. En profil oogt de voorkant nu wat te zwaar voor de rest van de auto. In elk geval loopt de Outlander met z’n nieuwe neus in de pas met de Colt en de Lancer, die al langer getooid zijn met een grote gapende muil. Aan de onverzettelijke indruk van de Outlander doet die niets af. Dikke dakrails en donker getint glas in de achterportieren versterken het stoere imago van de grote Outlander. De Mitsubishi heeft door z’n hoekigheid iets van een heftig terreinspeeltje.
Onder de motorkap van de Mitsubishi ligt een 2,2-liter viercilinder met een vermogen van 156 pk. PSA (Peugeot en Citroën) levert deze motor aan Mitsubishi. Dat Mitsubishi voor de PSA-diesel heeft gekozen,is logisch. Mitsubishi en PSA hebben een samenwerkingsverband waaruit ook de zustermodellen van de Outlander, de Citroën
C-Crosser en de Peugeot 4007, zijn voortgekomen. Ze worden in dezelfde fabriek gemaakt en kunnen ook over de 2,2-liter commonrail beschikken. De Franse diesel in Japanse dienst draait z’n hand niet om voor hoge toeren. De souplesse van de krachtbron is boven iedere twijfel verheven. De Outlander is er dan ook beslist geen stakker mee. Hij spurt in 11,1 seconden van nul naar honderd.
 

Dubbele kluts

‘Onze’ auto heeft een TC-SST-versnellingsbak. Die lettercombinatie staat voor Twin Clutch Sports Shift Transmission. Deze geautomatiseerde bak met twee koppelingen zet de volgende versnelling vast klaar en schakelt razendsnel. Je kunt het schakelen aan de elektronica overlaten, maar je kunt het ook zelf doen. De TC-SST-bak schakelt vrijwel naadloos. Alleen als je zeer grof met het gaspedaal omgaat, valt er een klein schokje te voelen bij het overschakelen. De besturingsinstallatie werkt bij lage snelheden vrij wollig. Zodra je echter de snelheid opvoert, ervaar je meer gevoel in het stuur. De Outlander toont zich in het bochtenwerk neutraal, mits de vierwielaandrijving is ingeschakeld. Je kunt in de Mitsubishi ook voor voorwielaandrijving kiezen; dan kenmerkt de auto zich door een onderstuurd gedrag in bochten. Als je de vierwielaandrijving inschakelt, wordt de aandrijving onder normale omstandigheden gelijkelijk over voor- en achteras verdeeld. Al met al kan de Mits hoge bochtsnelheden aan.
In hachelijke situaties geleidt een viscokoppeling de aandrijfkrachten naar de wielen met de meeste grip. De Outlander is een ruime auto. Neem alleen al de kofferbak. Daar is zelfs plaats voor een derde zitrij. Handig als je eens zeven personen moet vervoeren, maar verwacht geen comfort. Het rudimentaire bankje is niet veel meer
dan een stalen frame waartussen stof gespannen is. Het bankje verdwijnt letterlijk in een handomdraai in de bodem van de kofferbak. Dankzij de in twee delen scharnierende klep is de tildrempel relatief laag.

Eindoordeel

 

Technische gegevens

Brandstofdiesel
Cilinders4 in lijn
Kleppen/cilinder4
Brandstofsysteemcommon rail
Cilinderinhoud2179 cc
Maximaal vermogen115 kW/156 pk bij 4000 tpm
Maximaal koppel380 Nm bij 2000 tpm
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

AutoWeek Autoverzekering

bij total loss: autowaarde garantie +10%

Logo AutoWeek Verzekeringen





ActieAuto

Mitsubishi Voordeel Drive-in weken Aantrekkelijke acties voor diverse modellen Tijdens de Mitsubishi ...

Volg AutoWeek

AutoWeek Dubbeltest

Mitsubishi Outlander - Mazda CX-5
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep