Autotests  |  Kia Sportage 2.0 CVVT 2WD X-tra (2008)

Kia Sportage 2.0 CVVT 2WD X-tra
9 juni 2009

Signalement

Kia
Sportage 2.0 CVVT 2WD X-tra
5-deurs, suv
5 versnellingen handgeschakeld
2008
€ 23.595

Kia heeft zijn Sportage onder handen genomen. De SUV profiteerde vlak na zijn entree in 2004 enorm van de SUV-hype die toen gaande was, maar dat is vier jaar na introductie niet meer voldoende om de verkopen op peil te houden: tijd voor een opfrisbeurt.

Aziatische autofabrikanten nemen het begrip facelift vaak heel letterlijk, zo ook de verantwoordelijke mensen bij Kia. Een nieuwe neus en een nieuwe kont, daarna gaan ze misschien nog eens verder kijken. Zo kwam kennelijk ook de vernieuwde Kia Sportage tot stand. Wij zijn op zijn zachtst gezegd niet zo te spreken over de visuele wijzigingen. Als iemand had gezegd dat het een auto was geweest van tien jaar geleden, dan hadden we het ook geloofd. Enkel de standaard dubbele uitlaat is een verbetering.


Verbeterd onderstel
Gelukkig heeft Kia de boel onderhuids ook wat aangescherpt. De auto heeft steviger dempers gekregen, maar ook grotere remmen. Daarnaast werd de stuurbekrachtiging aangepakt. Het zijn allemaal zaken die van de Sportage een betere rijdersauto moeten maken. Hebben die aanpassingen zin gehad? Kortweg: ja! De auto helt stukken minder over dan we van Kia gewend zijn en het stuurgedrag heeft zowaar iets vlezigs. Hierdoor is de SUV absoluut niet zo’n zwabberaar als sommige concurrenten en ook helemaal niet onprettig in het dagelijks gebruik. De combinatie met de hoge zit zal zeker de wat oudere doelgroep aanspreken.
Jammer genoeg is de SUV wel erg snel onderstuurd. Dit komt voor een groot deel op het conto van de banden: de Hankooks hebben veel moeite met het vinden van grip als je gas geeft en stuurt tegelijk, zeker op een nat wegdek. Wij reden een benzineversie, maar we kunnen ons goed voorstellen hoe deze voortrein reageert op een (vaak nog zwaardere) dieselmotor. Lekker veel koppel op een nat wegdek en voorwielaandrijving is waarschijnlijk in deze Sportage geen goede combinatie. Jammer, want de auto heeft gezien zijn massa van 1.442 kilo juist behoefte aan veel koppel om een beetje vooruit te komen. Met de huidige tweeliter gaat het wel, maar alleen als je veel toeren maakt. Tja, dat zie je terug in je brandstofverbruik. Dat maakt met een gemiddeld testverbruik van 1 op 8,5 zeker geen verpletterende indruk. Een zesversnellingsbak had hier kunnen helpen. De motor is verder wat onrustig, zeker bij lage toerentallen is de loop weinig verfijnd. Dat laatste geldt ook voor de versnellingsbak. Het gevoel is redelijk, maar het voelt niet heel stevig aan.


Prima zit achterin
Hoewel de binnenruimte minder groot is dan de buitenkant doet vermoeden, zit je ook achterin gewoon prima. De kofferruimte is ook toegankelijk via het apart te openen achterraam, handig als je een weinig spullen hebt. We moeten er natuurlijk wel rekening mee houden dat deze Sportage één groot voordeel heeft: zijn prijs. De auto in de geteste uitvoering – met voorwielaandrijving – heb je al voor zo’n 25 mille. Dat is niet veel geld voor zo’n SUV.
Mensen die ‘veel’ auto willen hebben, een hoge zit erg prettig vinden en vooral van A naar B willen zonder smuk, hebben aan de Sportage een heel behoorlijke auto voor relatief weinig geld, want slecht is hij zeker niet. Verwacht echter geen topproduct of veel verfijning.

Eindoordeel

 

Technische gegevens

Brandstofbenzine
Cilinders4 in lijn
Kleppen/cilinder4
Brandstofsysteemmultipoint injectie
Cilinderinhoud1975 cc
Maximaal vermogen104 kW/141 pk bij 6000 tpm
Maximaal koppel184 Nm bij 4500 tpm
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

AutoWeek Autoverzekering

bij total loss: autowaarde garantie +10%

Logo AutoWeek Verzekeringen





Volg AutoWeek

AUTOWEEK TRIOTEST

Kia Sportage 1.6 GDI X-cutive - Mazda CX-5 2.0 SkyActiv TS+ - Volkswagen Tiguan 1.4 TSI 122 pk Sport & Style
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep