Autotests  |  Toyota Auris 2.2 D-4D D-CAT GT180 (2008)

Toyota Auris 2.2 D-4D D-CAT GT180
26 april 2009

Signalement

Toyota
Auris 2.2 D-4D D-CAT GT180
5-deurs, hatchback
6 versnellingen handgeschakeld
2008
€ 30.470

Alweer anderhalf jaar geleden heeft Toyota de Auris op de markt gebracht. Een prima auto, maar de middelgrote hatchback springt er niet bepaald uit met een aansprekend uiterlijk. Met de Auris 2.2 D-CAT GT180, die is voorzien van een 178 pk sterke diesel, wil Toyota de Auris aan de grauwe massa laten ontsnappen.

Hoewel smaak een subjectief begrip blijft, werd ons redactionele netvlies nog nooit geprikkeld door de anonieme vormen van de Auris. En dat doet ook deze krachtigste versie van Toyota’s compacte middenklasser, ondanks het aangedikte uiterlijk, niet. Natuurlijk ziet het er lekker uit, grote lichtmetalen wielen, brede dorpels, een voor- en achterspoiler en twee uitlaatpijpen die uit de ‘diffusor’ priemen. De achterkant geeft achteropkomend verkeer in ieder geval een duidelijke hint naar het potentieel van deze anabolen-Auris.
Want dat dit een vlot ding is, lijdt geen twijfel met Toyota’s dikke D-4D commonrail-diesel met een turbo met variabele geometrie aan boord. Bijna 180 pk en 400 Nm zijn getallen die indruk maken en de ruim 1.400 kilo wegende GT180 komt hiermee dan ook prima van z’n plek. Maar echt spectaculair is het ook weer niet. Het sprintje naar 100 km/h zou volgens de fabriek in 8,1 tellen moeten kunnen, maar wij kregen de stopwatch niet onder de negen seconden.
De diesel heeft een vrij rauw karakter maar is beresterk, zolang de naald van de toerenteller maar boven de 2.000 staat. Tussensprintjes zijn z’n liefhebberij; van 80 naar 120 km/h is in slechts zes seconden gepiept. Laat je de pook – die aangenaam hoog in de middenconsole staat – in vijf staan, dan duurt deze oefening maar anderhalve seconde langer.


Geen bochtenridder
Hoewel Toyota het doet voorkomen dat je hier met een heetgebakerde hatchback van doen hebt, moet u zich daar toch niet te veel van voorstellen. Zodra het hard rechtuit rijden wordt afgewisseld met een bochtje hier en daar komt al snel aan het licht dat deze Auris, ondanks z’n drie centimeter verlaagde sportonderstel, geen bochtenridder is. Natuurlijk, hij gaat wat lekkerder de hoek om dan een normale Auris, maar de kunstmatig aanvoelende besturing verhindert dat je met een dikke grijns op je kop van bocht naar bocht knalt. Daar verandert ook de gemakkelijk schakelende zesversnellingsbak niets aan.
Binnenin heeft Toyota de boel opgevrolijkt met sportieve accenten, zoals aluminium racepedalen, een met leer bekleed stuur en GT180-logo’s in de (tegen meerprijs leverbare) rode leren bekleding van de stoelen. Echte sportzetels zijn dit trouwens niet, want daarvoor bieden ze te weinig zijdelingse steun. Overigens is de GT180 alleen verkrijgbaar in Navigatoruitvoering, waarbij je een geïntegreerd navigatie systeem met touchscreen krijgt.
Het is de vraag voor wie deze GT180 nu precies bedoeld is. Als het gaat om pure sportiviteit zijn er absoluut betere alternatieven te vinden maar als je koste wat kost een bere sterke diesel in je middenklasser wilt, is deze versie van de Auris een goede keus. Wij worden hoe dan ook niet warm of koud van deze GT180. Toyota gaat hier wel erg kort door de bocht. Een sportieve topversie creëer je namelijk niet door simpel een dikke motor in een bestaand model te hangen en voor de vorm nog een paar aanpassingen aan het onderstel te doen.

Eindoordeel

 

Technische gegevens

Brandstofdiesel
Cilinders4 in lijn
Kleppen/cilinder4
Brandstofsysteemcommon rail
Cilinderinhoud2231 cc
Maximaal vermogen130 kW/177 pk bij 3600 tpm
Maximaal koppel400 Nm bij 2000 tpm
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

AutoWeek Autoverzekering

bij total loss: autowaarde garantie +10%

Logo AutoWeek Verzekeringen





Volg AutoWeek

AutoWeek Dubbeltest

Volkswagen Golf 1.2 Trendline - Toyota Auris Hybrid Lease Pro
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep