Autotests  |  Renault Clio Estate TCE 100 Dynamique (2008)

Renault Clio Estate TCE 100 Dynamique
8 oktober 2008

Signalement

Renault
Clio Estate TCE 100 Dynamique
5-deurs, stationwagon
5 versnellingen handgeschakeld
2008
€ 17.795

Nieuwe varianten zorgen ervoor dat de autoproducenten vaste voet in de compacte klasse behouden of krijgen. Zoals stationcars. En dus introduceerde Renault een pakezel op basis van de succesvolle Clio.

In esthetische zin slaat het merk wat ons betreft de plank mis met de Clio Estate. Daar waar de hatchback aangenaam op het netvlies rust, komt de stationwagonversie een beetje rommelig over, niet gebalanceerd. De achterzijde oogt merkwaardig genoeg nogal gedateerd en heeft, zeker wanneer de Clio een grijze lakkleur heeft, door de relatief kleine, enigszins omlaag hangende achterlichtunits zelfs iets sombers over zich. De kont van de auto past niet goed bij de modern uitziende voorkant, met z’n grote koplampclusters achter helder glas.


Surplus aan ruimte
Een stationwagon koop je toch vooral vanwege z’n surplus aan ruimte ten opzichte van een hatchback. Het grotere ruimteaanbod wordt bij de Estate geoffreerd door de kofferbak. In het passagierscompartiment treffen we geen verschillen met de hatchback. Wanneerde Clio-bank plat ligt, staat je 1.277 liter ter beschikking. Dat is 239 liter meer dan het model waarvan hij afstamt. Je kunt je boodschappen door de lage tildrempel keurig naar binnen schuiven, ook al is de opening bescheiden.
Ook erg bescheiden is het ruimteaanbod op de achterbank in de Renault. Voorin is het evenmin erg ruim. De zit op de bok van de Clio Estate valt wat tegen. Het zitmeubilair heeft niet alleen te korte zittingen, maar ook wat te zachte kussens. De zijdelingse steun is eveneens voor verbetering vatbaar. Het met zacht ogende en zacht aanvoelende materialen beklede dashboard doet volwassen aan. Touch design, noemt Renault dat.

De ergonomie is overwegend in orde. Het middendeel van het dashboard geeft een uitermate rustig beeld. De grote knoppen links en rechts ten behoeve van het verwarmingsen ventilatiesysteem zijn heel logisch gegroepeerd. Het stuurtje voelt lekker aan, maar laat zich nog altijd niet even goed omvatten. Het is beter gemonteerd dan ooit in een Clio, maar staat nog altijd wat te vlak, waardoor je te veel vanuit je schouders moet sturen.
De Clio-bak werkt fijn. De pook maakt weliswaar lange slagen, maar is goed gespatieerd. De Fransen koppelen de bak in de Clio 100 TCE aan een viercilinder met de relatief kleine inhoud van 1,2 liter. Doordat deze door een turbo wordt aangeblazen, kan de Clio toch prima meekomen. De krachtbron levert 101 pk en een koppel van 145 Nm. In 10,7 tellen spurt de Clio van 0 naar 100 km/h.


Comfortabel
Accelereren gaat in de Fransman in alle rust. Dat doet wonderen voor het comfort aan boord. Voor meer comfort zorgt ook het onderstel, dat een tamelijk zachte afstelling kent. In de rechte lijn maakt de compacte Renault daardoor een volwassen indruk. De keerzijde daarvan is dat de Estate door z’n soepele vering weinig rijdynamiek heeft in bochten. Hij wil behoorlijk op één oor gaan hangen, en de achterkant kwispelt maar al te graag. De besturing voelt wat kunstmatig aan. Bij het insturen gebeurt er in eerste instantie niets, waarna de boel plotseling overgevoelig reageert.
De Clio Estate Dynamique is behoorlijk royaal uitgerust. Opmerkelijk in dat licht is dat het stuurwiel van de Clio niet axiaal verstelbaar is. Mistlampen zijn wel standaard, evenals airco.

Eindoordeel

 

Technische gegevens

Brandstofbenzine
Cilinders4 in lijn
Kleppen/cilinder4
Brandstofsysteemmultipoint injectie
Cilinderinhoud1149 cc
Maximaal vermogen74 kW/101 pk bij 5500 tpm
Maximaal koppel145 Nm bij - tpm
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

AutoWeek Autoverzekering

bij total loss: autowaarde garantie +10%

Logo AutoWeek Verzekeringen





ActieAuto

De nieuwe Renault Clio nu bij Renault Janssen! De nieuwe Renault Clio, de vierde generatie van het ...

Volg AutoWeek

AutoWeek Multitest

Renault Clio - Opel Corsa - Peugeot 208 - Volkswagen Polo
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep