 |
|
Beul boendert verder... (152.000 km)
Begin dit jaar deze 928b gekocht voor trackdays. Tijdens de eerste ervaringen bleken remmen en onderstel al dit geweld niet aan te kunnen.
Een deinende auto met fadende remmen op het circuit houden is erg hard werken. Dus aanpassen die handel. Nu zit er een circuitonderstel onder en grotere en beter geventileerde remmen.
Zoals bij zoveel 928's is er een ander dashboard ingekomen omdat de boel het niet meer deed. Leuk voordeeltje, er zijn opeens 60.000 kilometers af. Vanzelfsprekend gedocumenteerd!
Het rijden met het nieuwe onderstel en de nieuwe remmen is dikke pret. Deze 928 is zeer scherp in te sturen en langdurig hard remmen leidt niet tot faden. Op de openbare weg moet je niet te lang rijden want van enig comfort is geen sprake.
Qua verbruikt, hou je vast.
* Rijstijl: rustig = 1 op 6,5
* Rijstijl; gewoon = 1 op 5,5
* Rijstijl; circuit = 1 op 3,5
En dat op RON98 anders loopt die niet goed...
Deze beul boendert lekker verder. De auto is bedoeld voor het leren circuit rijden en dat doet die uitstekend. Er is ook nog zo'n kleine 100 kilo uit gehaald aan overbodige luxe. Nergens meer voor nodig! Weg isolatie, weg electrisch verstelbure stoelen, weg achterstoeltjes... Allemaal ballast. Dan weegt die nu nog maar zo'n 1.360 kg.
Na de volgende circuitervaring komen er nieuwe gegevens!

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. Sanoma Media Netherlands B.V. (“Sanoma”) kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen. Het is niet toegestaan zonder toestemming van Sanoma de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.
Gebruikers geven Sanoma een wereldwijde, niet-exclusieve, royaltyvrije, overdraagbare licentie (met het recht tot sublicentie) voor het commercieel gebruik, de verveelvoudiging, de verspreiding, het maken van afgeleide werken, het tonen en uitvoeren van de gebruikersbijdragen in verband met de verlening van de diensten en anderszins in verband met het aanbieden van de website www.autoweek.nl en aanverwante activiteiten van Sanoma, waaronder publicatie in print en het promoten en verder verspreiden van de website (en daarvan afgeleide werken waaronder in print), in welke media-formats en via welke mediakanalen dan ook.
Gedragsregels AutoWeek.nl:
- Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins
kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier
lastig vallen.
- Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan.
Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
- Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke
toestemming van die persoon is niet toegestaan.
- Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
- Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
- Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder
toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing,
verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.
|
|
bij total loss: autowaarde garantie +10%
|