Autoreviews  |  Citroen DS5 e-HDi 110 So Chic (2012)

Citroen DS5 e-HDi 110 So Chic
Impressiefoto - de beschreven auto kan er anders uitzien
Uitvoering5-deurs
Versnellingen6, semi-automaat
Bouwjaar2012
Jaar van aanschaf2012
Km-stand bij aanschaf1 km
Km-stand laatst8.500 km
Eerste review-invoer12-10-2012
Laatst gewijzigd12-10-2012
 
Comfortster vol ster vol ster vol ster vol ster leeg
Prestatiesster vol ster vol ster vol ster vol ster leeg
Betrouwbaarheidster vol ster vol ster vol ster vol ster leeg
Kostenster vol ster vol ster vol ster vol ster leeg
Overall waarderingster vol ster vol ster vol ster vol ster leeg
Zou u weer een auto van dit merk willen kopen: misschien
 
Vorige autoHonda Civic Hybride, Opel Insignia Touring
(Gemiddelde lezerswaardering 73%)

Mooie auto, maar wel wat minpuntjes (8.500 km)

Lang getwijfeld bij het bestellen van een nieuwe lease-auto. Mijn uitgangspunten: auto moet ruim genoeg zijn voor vakanties met gezin (2 kleine kinderen), ik wil genoeg comfort (lederen stoelen), bij voorkeur automaat, liefst een zuinige auto (14 of 20%) en het moet er ook nog een beetje leuk uit zien.

Proefgereden: Renault Megane Estate GT-line (14%). Viel snel af: reed op zich aardig, maar stoelen zaten niet lekker (te smal), verder vond ik hem ook in de meest luxe uitvoering wat plastic overkomen.
BMW 3-serie Touring (20%). De versie die ik reed, was behoorlijk aangekleed met opties omdat het model er uitging. Lang getwijfeld, maar toch niet gedaan. Vond hem toch wat prijzig worden met de extra optie die ik wilde. Vond hem ook niet echt lekker schakelen.

Uiteindelijk gevallen voor de DS5 eHDI 110 Airdream So Chic. Supermooie auto (vind ik nog steeds). Ik heb proefgereden in een handgeschakelde bak (de EGS versie was er nog niet) en die was erg fijn. Ik heb de So Chic versie met de napa (bruin)leren bekleding genomen, met de achteruitrijcamera er als optie bij. Verder vond ik hem wel compleet genoeg.

Na 8500 km zijn dit mijn bevindingen:

Positief:

- nog steeds waanzinnig mooi uiterlijk. Zowel interieur als exterieur heel fraai om te zien. Je ziet ze ook nog niet veel, en ik krijg er nog steeds veel complimenten over. Niet dat dat de reden is om een auto te kopen, maar toch leuk ;-)

- ruim genoeg. Ik had aanvankelijk mijn twijfels bij de kofferruimte, maar die is groot genoeg. We zijn er mee op vakantie geweest (ok, niet met een tent) en daarvoor was ie ruim zat. Zeker ten opzichte van mijn vorige auto (Honda Civic Hybride) waarvan de kofferruimte echt om te huilen is.

- stoelen zijn geweldig. Het leer zit heel lekker, zit zelfs een massage knop op. Na lange ritten geen last van mijn rug.

- veel opties/knopjes. Navigatiesysteem is erg mooi. Ipod ingang ook prima. Schuifdak is erg leuk en het is allemaal mooi gestileerd.

Minder positief:

- onderstel is hard. Op zich niet hinderlijk, maar moet je wel van houden. Op Nederlandse wegen over het algemeen geen punt, maar op mindere wegen in Duitsland kan het af en toe wel irritant zijn. Aan de andere kant, ik vond hem niet veel stugger dan de Opel Insignia die ik als voorloopauto had.

- EGS. Daar ben ik het meest ontevreden over. Ik vind dit een behoorlijk irritant schakel-systeem. Schakelt op de meest vervelende momenten terug, of juist niet door. Verder is ie vrij schokkerig, waar andere automaten gewoon traploos doorschakelen. Ik heb er meer klachten over gehoord. Achteraf gezien had ik misschien moeten wachten met een proefrit (heb dus in de handgeschakelde versie gereden).

- beenruimte achterin. Is wel beperkt. Maakt voor mij niet zoveel uit (mijn kinderen zijn nog jong), maar zeker met oudere kinderen/volwassenen achterin is het krap.

Al met al ben ik best tevreden. EGS vind ik echt een misser, maar verder nog steeds blij met de auto. Ik ga de auto vanaf januari overigens alleen nog maar zakelijk rijden (ivm komst 2e prive auto). Dat scheelt weer een hoop geld!
De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. Sanoma Media Netherlands B.V. (“Sanoma”) kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.
Het is niet toegestaan zonder toestemming van Sanoma de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.
 
Gebruikers geven Sanoma een wereldwijde, niet-exclusieve, royaltyvrije, overdraagbare licentie (met het recht tot sublicentie) voor het commercieel gebruik, de verveelvoudiging, de verspreiding, het maken van afgeleide werken, het tonen en uitvoeren van de gebruikersbijdragen in verband met de verlening van de diensten en anderszins in verband met het aanbieden van de website www.autoweek.nl en aanverwante activiteiten van Sanoma, waaronder publicatie in print en het promoten en verder verspreiden van de website (en daarvan afgeleide werken waaronder in print), in welke media-formats en via welke mediakanalen dan ook.
 
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

AutoWeek Autoverzekering

bij total loss: autowaarde garantie +10%

Logo AutoWeek Verzekeringen





Verkoop je auto

Binnen 2 minuten je auto te koop zetten?

Verkoop je auto al vanaf € 7,75 én adverteer op AutoWeek en Auto Trader.
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep