Afgelopen maanden besloten om een andere auto aan te schaffen. De reden was de kosten. 106 euro wegenbelasting is best veel geld, zeker met het aantal km's dat wij met de diesel reden. Ja wegenbelastingvrij was het doel. We wisten dat de een consessie moesten doen om een dergelijke auto te rijden, maar wat welke was voor ons de beste. Het moest ook een benzine auto worden. Dit omdat bij afschaf van de belastingvrije staus diesel auto duur worden en er een overvloed aan kleine diesels is, waardoor de waarde daalt (denk ik).
Omdat we Fiat reden was de punto een optie, dus gaan rijden met de twinair. Daar werden we niet blij van, het blokje is soepel en trekt goed, maar dat ratelende geluid. Wij dachten dat we ons daaraan zouden gaan storen. Ook is het model al een tijdje op de markt. Op mijn netvlies stond ook de Kia Rio, wat een mooie auto.
Het rijden met de Kia was meteen een positieve ervaring. En het motorprinciepe is in mijn ogen ook de zuinigste. Turbo's zijn fijn, maar vraagt toch ook om brandstof. De motor is zeker niet de snelste, maar is wel een fiijne rustig lopende motor. De deal was daarna ook snel gemaakt.
Waarom de super pack. Onze vorige fiat was al rijk uitgerust, dus dan Wil je eigenlijk niet minder. Ook moest er een telefoonvoorziening in en cruisecontrol. Al met al is de duurste uitrusting niet veel duurder dan een mindere versie met opties. Ze hadden enkle rio' op voorraad dus we konden uit verschillende kleuren kiezen. Wendy brown viel ons op omdat die de auto een luxe uitstraling geeft. En grijs is ook maar grijs.
Nu is het inrijden begonnen. Het is gewoon een heerlijke auto. Weinig geluid, vlot genoeg en ook weet zij dat benzine duur is. De teller staat nu op 5,6 l/100km. Dit tijdens de inrij periode valt nog niet tegen. We hebben wel de originele banden laten zitten, wat zeker wel scheelt in het verbruik.
Het enigste wat nu tegen valt is het geluid van de radio. Dat kan tegenwoordig toch beter denk ik zo!
Wordt vervolgd!
Update (10.300 km)
Alweer 10000 km op weg.
Ben nog steeds heel erg tevreden met de auto. Hij rijdt prettig en zeker op kruissnelheid maakt hij weinig lawaai, wat zeker comfort verhogend werkt. Alles werkt naar behoren. Zeker nu ik de sensor voor de vochtdetectie aan de voorruit heb uitgeschakeld.
Ook heeft de auto geen olie verbruikt.
Verder merk je aan de gebruikte materialen wel dat het geen dure auto is, maar het is allemaal hel acceptabel. Ook rammelt of kraakt er eigenlijk niets. Op een enkel geval na dan als je over een heel slechte weg rijdt.
Het enige minpunt is de kwaliteit van de radio, dat mag anno 2012 toch beter en is bij veel andere merken ook veel beter. Ik snap het natuurlijk wel, we willen voor een dubbeltje op de eerste rang en dat kan niet altijd.
Het verbruik zit rond de 1 op 16 bij normaal gebruik. Ik ben daar tevreden mee. We willen allemaal zuiniger, maar je moet je bedenken dat je toch energie nodig hebt om iets in beweging te zetten.
Al met al ben ik tevreden.
De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. Sanoma Media Netherlands B.V. (“Sanoma”) kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen. Het is niet toegestaan zonder toestemming van Sanoma de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.
Gebruikers geven Sanoma een wereldwijde, niet-exclusieve, royaltyvrije, overdraagbare licentie (met het recht tot sublicentie) voor het commercieel gebruik, de verveelvoudiging, de verspreiding, het maken van afgeleide werken, het tonen en uitvoeren van de gebruikersbijdragen in verband met de verlening van de diensten en anderszins in verband met het aanbieden van de website www.autoweek.nl en aanverwante activiteiten van Sanoma, waaronder publicatie in print en het promoten en verder verspreiden van de website (en daarvan afgeleide werken waaronder in print), in welke media-formats en via welke mediakanalen dan ook.
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid.
Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen krijgt een review een waardering in het overzicht.
Gedragsregels AutoWeek.nl:
Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins
kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier
lastig vallen.
Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan.
Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke
toestemming van die persoon is niet toegestaan.
Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder
toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing,
verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.