Review
Verbruik

Autoreviews  |  Toyota Auris 1.8 Full Hybrid Executive Business (2012)

Toyota Auris 1.8 Full Hybrid Executive Business
Impressiefoto - de beschreven auto kan er anders uitzien
Uitvoering5-deurs
Versnellingen1, sequentiële automaat
Bouwjaar2012
Jaar van aanschaf2012
Km-stand bij aanschaf36 km
Km-stand laatst15.200 km
Eerste review-invoer01-02-2012
Laatst gewijzigd27-09-2012
 
Comfortster vol ster vol ster vol ster vol ster leeg
Prestatiesster vol ster vol ster vol ster vol ster leeg
Betrouwbaarheidster vol ster vol ster vol ster vol ster leeg
Kostenster vol ster vol ster vol ster vol ster leeg
Overall waarderingster vol ster vol ster vol ster vol ster leeg
Zou u weer een auto van dit merk willen kopen: ja
Auteur
Vorige autoVolkswagen Touran DSG
(Gemiddelde lezerswaardering 68%)

De eerste ervaring (36 km)

Vanmiddag de Auris opgehaald bij van der Geest in Ter Aar. Na de diverse administratieve verplichtingen een halfuurtje instructie van Simon: van de motorklep tot de achteruitrijcamera passeren de revue.

Twee jaar geleden reed ik een Audi 2.5 TDI Tiptronic, en de laatste 23 maanden een Touran. Aangezien ik behoorlijk wil snijden in de autokosten dit keer gekozen voor de Hybride Auris. De proefrit van december was erg positief.

De enige optie die ik heb gekocht is de JBL-installatie. Het basis geluid in de Auris is niet echt spectaculair zeker niet in vergelijking van de systemen in de Audi en de Touran. De eerste ervaringen zijn positief: mooie dynamiek! Voorlopig alles maar even als 'goed' ingevuld.

Morgen de eerste paar honderd kilometer, en daarna meer...........

Peter

Het begint te wennen (408 km)

Inmiddels de eerste 400 kilometer er op zitten in een week met uitersten van 18 graden vorst! Verbruik schommelt rond de 5.8L per 100 km.

De navigatie is alleen hoorbaar op de hogetonenluidspreker links en dat klinkt wel erg schraal. Volgens de dealer moet ook de mid/laag luidspreker meedoen dus daar wordt deze week naar gekeken.

Het rijden gaat steeds beter, in zoverre dat echt doorrijden ogenblikkelijk terug te zien is in een hoger verbruik. Ten opzichte van de Touran vallen een paar dingen op: de Auris is veel sneller op temperatuur (kon bij de Touran 30 kilometer duren), en de armsteun in de Auris geeft voor grote personen niet- of nauwelijks steun. Een minpunt is ook dat deze niet verstelbaar is verticaal/horizontaal.

Streaming blue tooth (muziek via de IPhone/Android) werkt perfect. Zodra de IPhone in de buurt is wordt er muziek afgespeeld. De telefoonkoppeling gaat nog niet helemaal goed maar dit heeft waarschijnlijk met de instellingen te maken.

Wordt vervolgd.....

Na de eerste 1000 kilometer...... (1.116 km)

Na zo'n twee weken en de eerste duizend kilometer hebben we weer wat meer ervaring opgedaan en over het algemeen positief. Vorige week heb ik er 4 velgen met winterbanden opgezet die ik voordelig (E350) via MP kon kopen.

Het is inmiddels wel duidelijk dat je alleen echt zuinig kan rijden door je complete rijgedrag aan te passen: maximum snelheid, optrekken, anticiperen etc. Met 'normaal' optrekken op de Brienenoordbrug vanaf de oprit lukt het je nooit om 'eco' te blijven rijden. Alhoewel het zou wel lukken maar dan rij je bovenop de brug 70 kilometer per uur met een rits seinende en toeterende auto's achter je.

Voor mij is het een beetje en uitdaging maar ook ik weet dat ik de door Toyota opgegeven 1 op 25 never nooit niet ga halen. Ik ben tevreden met 1 op 20 maar zelfs dit wordt een hele toer.

Wat mij opvalt is dat het nut / gebruik van de achteruitrijcamera minimaal is: of de zon 'knijpt' de lens volledig dicht, of de lens is vuil, of je hebt tegenlicht, of.......... Dagelijks parkeer ik in de parkeergarage en dan is het wel makkelijk maar daar heb je ook de sensoren nog voor.

Prima auto (6.439 km)

Bijna 1 op 20 en ruim 6000 op te teller nu. Probleempjes:
- Audiostreaming stopt na verkeersinfo: weer handmatig pairen daarna
- GSM en Nav alleen op linker hogetonenspeaker
- trillende/rammelende passagiersstoel
- kwetsbaar aluminiumkleurig aluminium: zit erg snel vol met krassen. Deze kwaliteit is Toyota onwaardig!

Verder dik tevreden met deze auto!

15000 beurt (15.200 km)

Deze week is de 15000km beurt uitgevoerd. Geen problemen en 138 euzies. Laagste verbruikscijfers tot nu toe voor mij ca. 4.66L op de 100km.
De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. Sanoma Media Netherlands B.V. (“Sanoma”) kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.
Het is niet toegestaan zonder toestemming van Sanoma de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.
 
Gebruikers geven Sanoma een wereldwijde, niet-exclusieve, royaltyvrije, overdraagbare licentie (met het recht tot sublicentie) voor het commercieel gebruik, de verveelvoudiging, de verspreiding, het maken van afgeleide werken, het tonen en uitvoeren van de gebruikersbijdragen in verband met de verlening van de diensten en anderszins in verband met het aanbieden van de website www.autoweek.nl en aanverwante activiteiten van Sanoma, waaronder publicatie in print en het promoten en verder verspreiden van de website (en daarvan afgeleide werken waaronder in print), in welke media-formats en via welke mediakanalen dan ook.
 
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

AutoWeek Autoverzekering

bij total loss: autowaarde garantie +10%

Logo AutoWeek Verzekeringen





Verkoop je auto

Binnen 2 minuten je auto te koop zetten?

Verkoop je auto al vanaf € 7,75 én adverteer op AutoWeek en Auto Trader.
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep