Op vrijdag 20 januari mijn nieuwe leaseauto mogen ophalen. Eind september mocht ik eindelijk een nieuwe leaseauto bestellen. Mijn vorige leaseauto heb ik maar een jaar gehad (occasionlease) maar was niet zo gunstig voor de baas omdat het een benzineuitvoering betrof waarmee ik in één jaar tijd bijna 60.000 kilometer heb gereden. Overduidelijk dat de nieuwe dus een diesel geworden is en ook duidelijk dat het een goed uitgeruste versie is geworden. Ten tijden van bestelling was net de Econetic Lease versie stilletjes gelanceerd (Ford deed nog heel geheimzinnig over de specs en ik mocht ook geen folder mee naar huis nemen....).
De goede, korte ervaring met mijn vorige Focus Wagon, maakte de keuze vrij makkelijk. Ik heb nog wel gekeken naar een Skoda Octavia, Astra Sports Tourer en Megane Estate, maar de Focus, en zeker in Econetic Lease uitvoering, was in alle opzichten beter. Dus die is ook maar meteen besteld.
Deze uitvoering van de Focus is een Titanium uitvoering met een paar extra opties die door Ford standaard gemonteerd worden. Duidelijkste voorbeeld daarvan zijn, automatisch inparkeren en een 5" inch navigatie systeem incl. bluetooth en voice control. Daarnaast wordt de econetic lease standaard geleverd met de 1.6 TDCi 115 pk diesel.
Eerst indruk
Bij het instappen is meteen duidelijk dat dit een goed uitgeruste uitvoering is, zeker ten opzichte van de Trend van de vorige generatie. De knopjes vliegen je om de oren, (vind ik geen enkel probleem) en ook de dubbele display in het dashboard (tussen de meters en boven het middenconsole) vind ik erg mooi en prettig. De auto rijdt heerlijk, op zowel korte ritjes, als lange (bijv, Zwolle-Den Haag v.v.) en is duidelijk stiller (nu nog met zomerbanden) dan zijn voorganger. Bij lage snelheden is goed schakelen wel een vereiste, bij hogere snelheden maakt het niet veel uit of je nou in zijn 5 of 6 zit.
Het verbruik, ten opzichte van mijn vorige Focus is duidelijk lager, 6L/100km gemiddeld ten opzichte van dik 8L/100km. Ik verwacht wel dat dit nog verder zakt, naar bijv. 5,5 gemiddeld.
Mijn gevoel zegt dat ik met deze auto prima, weer ruim 50000 km per jaar kan gaan rijden. Ik heb er zin in!
Wordt vervolgd.
Ervaringen na anderhalve week (2.200 km)
De Focus bevalt nog steeds prima. Vooral het rustige rijgedrag, de rust in het interieur en de wegligging vallen goed in de smaak.
Het gemiddelde gebruik zit momenteel rond de 5,8l/100km wat ook prima is voor nu. (95% snelweg kilometers incl. file)
Verder bevalt de auto ook qua uitrusting, wat niet gek is, want alles, op lane-departure, BLIS, Active City Stop, en nog wat van die high-end assistent systemen na, zit er op.
De stoelen zitten werkelijk top (voorin zijn beide stoelen voorzien van lendesteun en hoogteverstelling), waardoor ik met gemak meer dan 300 kilometer per dag kan rijden voor mijn werk.
Momenteel zitten er ook winterbanden onder maar daar zie, hoor en voel je niks van!
Kortom, nog altijd een top keuze in deze klasse!
Nog altijd top (en dat zel wel zo blijven) (5.500 km)
Auto bevalt nog prima. Gemiddeld verbruik is nog altijd dalende. Rijplezier is nog steeds even groot, zo niet groter. Het gemak en het plezier waarmee ik iedere dag weer 200+ kilometer rijd is echt top!
Heerlijke wagen, geen problemen tot dus ver. Enige punt is de navigatie, die hier en daar wat schoonheidsfoutjes kent maar in het algemeen prima werkt, met nauwkeurige aankomsttijden, 95% juiste verwijzingen (bij Utrecht wordt ik constant over de parallelrijbaan van de A12 gestuurd ipv de hoofdrijbaan....
Als ik nu zou moeten kiezen zou ik weer deze auto kiezen. Maar dan wel in Candy Red!
Update (9.700 km)
Na bijna 10.000 kilometer is er nog altijd niks aan te merken op de auto. Auto presteert gewoon goed, en zelfs beter dan verwacht. De motor is duidelijk los nu en lekker scherp. Het rijplezier komt ook terug in de gereden kilometers, dit zijn er per week duidelijk meer dan in mijn vorige Focus! Het gemiddelde verbruik ligt nu op zo'n 6 liter per 100 kilometer, bij 80% SNELweg.
Ohja, een kleine dingetje nog. Ik heb bij de bestelling de fout gemaakt geen keyless entry te nemen. Ik heb echter wel een power button. Dit heeft tot gevolg dat ik regelmatig uitstap en vergeet mijn sleutels mee te nemen, want die hoef je niet uit het contact te halen. Keyless entry zou dit irritatie puntje voorkomen hebben omdat je je sleutels dan echt niet meer hoeft aan te raken....
Bandenwissel (16.500 km)
De banden zijn weer gewisseld. Benieuwd wat het met het verbruik doet. Tot nog toe ligt dat op zo'n 5,9 l/100km.
Bij de 20.000km beurt volgt een uitgebreidere review.
20K-beurt (21.229 km)
Vandaag is mijn Focus voor het eerst terug geweest bij de dealer. Dit vanwege gepland onderhoud bij 20.000 kilometer.
Resultaat van het bezoek was, geen bijzonderheden. De auto is in het tijdsbestek van één uur doorgelicht en er zijn geen problemen geconstateerd. Wat ook wel terecht is want ik heb absoluut geen klachten over de auto.
De afgelopen 3,5 maand heeft de Focus mij geen moment in de steek gelaten. De auto presteert eenvoudigweg top.
Kortom ik ben nog steeds dik tevreden.
Een puntje van kritiek heb ik wel. Waarom moet er na 20.000 kilometer al een onderhoudsbeurt gedaan worden?! Heeft Ford geen vertrouwen in zijn product? Ik vind het echt onwijs vroeg. Ik mag hopen dat iedereen zijn 20.000 beurt enkel formaliteit is want het zou een schande zijn als er nu al slijtage/gebreken of mankementen geconstateerd zouden worden!
Op naar de zomer en dus naar een vakantie naar Zuid-Frankrijk. Ik heb nu al zin om te gaan want aan het vervoer zal het zeker niet liggen!
De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. Sanoma Media Netherlands B.V. (“Sanoma Media”) kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen. Het is niet toegestaan zonder toestemming van Sanoma Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.
Gebruikers geven Sanoma Media een wereldwijde, niet-exclusieve, royaltyvrije, overdraagbare licentie (met het recht tot sublicentie) voor het commercieel gebruik, de verveelvoudiging, de verspreiding, het maken van afgeleide werken, het tonen en uitvoeren van de gebruikersbijdragen in verband met de verlening van de diensten en anderszins in verband met het aanbieden van de website www.autoweek.nl en aanverwante activiteiten van Sanoma Media, waaronder publicatie in print en het promoten en verder verspreiden van de website (en daarvan afgeleide werken waaronder in print), in welke media-formats en via welke mediakanalen dan ook.
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid.
Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen krijgt een review een waardering in het overzicht.
Gedragsregels AutoWeek.nl:
Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins
kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier
lastig vallen.
Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan.
Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke
toestemming van die persoon is niet toegestaan.
Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder
toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing,
verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.