Autoreviews  |  Honda Jazz 1.4i LS (2003)

Honda Jazz 1.4i LS
Impressiefoto - de beschreven auto kan er anders uitzien
Uitvoering5-deurs
Versnellingen5, handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2010
Km-stand bij aanschaf102.000 km
Km-stand laatst148.000 km
Eerste review-invoer17-05-2011
Laatst gewijzigd18-02-2013
 
Comfortster vol ster vol ster vol ster vol ster leeg
Prestatiesster vol ster vol ster vol ster vol ster leeg
Betrouwbaarheidster vol ster vol ster vol ster vol ster vol
Kostenster vol ster vol ster vol ster leeg ster leeg
Overall waarderingster vol ster vol ster vol ster vol ster leeg
Zou u weer een auto van dit merk willen kopen: ja
Auteur
Vorige autorenault scenic 1.6 2001
(Gemiddelde lezerswaardering 80%)

toch maar gaan voor betrouwbaarheid.....? (11.400 km)

Na 1,5 jaar gereden te hebben met de renault waren we deze auto meer dan zat.
We hebben een gezin van 3 personen en wilden toch wel graag een iets zuinigere(lees kleinere) auto die wel betrouwbaar is.
in september 2010 op de bonnefooi toch maar naar de honda garage voor een proefrit.
We hadden geluk daar er net een 2e hands jazz stond met net een ton op de teller.
het moest een zilverkleuirge worden met trekhaak, en dat was deze.
Na een proefrit waren mijn vrouw en ik er snel uit, dit moest hem worden.
Na een kort onderhandelingsgesprek met de verkoper, hebben we de knoop doorgehakt.

We zijn nu 12000 km verder en hebben nog geen spijt !

De auto rijd soepel, echter de vering is voor de vele drempels bij ons in de buurt wel wat straf, dit betekent snelheid aanpassen.
Verder rijd de auto prima, al is de besturing ontdanks de bekrachtiging wat zwaar.

We wonen in de grensstreek en hebben in december 2010 4 seizoenenbanden van goodyear laten monteren, ik ben voor het wintergebruik helemaal om wat winter/4 seizoenenbanden betreft.
We hebben tot nu toe besloten om ze te laten zitten....

In maart ging de auto voor de apk, er mankeerde niets aan... dit was ons de afgelopen 10 jaren niet meer gebeurd.
In april kreeg ik een brief van Honda mbt een terugroepactie van de lichtschakelaar, in de brief stond dat dit ca 2-3 uur in beslag zou nemen, echter stond ik binnen een half uur weer buiten.Er hoefde alleen een stekker vervangen te worden.
Net vorige week(mei 2011)de auto weggebracht naar een inbouwfirma (H*K) voor een cruisecontrol, dit werd me bij de officiele dealer iets te gortig(€750) bij deze inbouwfirma was de prijs €565.
Tevens had deze firma een lek ontdekt in de airco installatie(ze hadden per ongeluk de airco ook gecontroleerd)
De eerste ervaringen met de cruise control zijn goed.

deze week ook voor het eerst iets olie bijgevuld; ca 400ml, wel even in de gaten houden dus.

In september zal de auto wel aan een beurt toe zijn qua kilometers....

toch betrouwbaar ! (122.000 km)

Eerst maar eens op vakantie, eigelijk zou de auto een beurt moeten hebben, maar dat vond ik vlak voor de vakantie toch wel zonde.
Dus op vakantie naar frankrijk, niet zo ver, zo'n 700 km.
De auto gedroeg zich prima de heenweg hebben we constant tussen de 100 en 120 gereden met een fietsdrager met 3 fietsen achterop. Dit beiinvloed het verbruik wel, de auto had (inclusief 1 uur file) zo'n 7 l brandstof nodig op de 100 km(comp. geeft 6,8 aan, maar dat is erg optimistisch!).
Tijdens ons verblijf veel gereden in de buurt, veel heuvels maar de jazz houdt zich prima , geen klachten !
Toen weer terug naar husi en aan het eind van de reis hadden we ruim 2100 km gerden met een gemiddelde van 6,5 l !waarvan 1400 km met fietsenrek, veel airco aan maar ook veel op cruisecontrol.
Zoals ik al aangaf moest de auto in september voor een grote beurt, dit was wel even spannend, we hadden toch ruim 18000 km gereden, het resultaat was een normale grote beurt met geen bijzonderheden, wel moeten over 20000 km w.s. de remblokken voor vernieuwd worden. De prijs van deze normale grote beurt was 420 euro! Dit is wel aan de hoge kant, maar tja de merkdealer hanteert andere prijzen dan het autobedrijf om de hoek.

Toch kan ik na een jaar Jazz zeggen, we zijn erg tevreden.

alweer een apk ! (130.200 km)

Vanaf de laatste kilometerstand weinig te melden, of toch wel....
In oktober ging de h4 van de bijrijderskant stuk(is dat nou rechts of links..), in het instructieboekje stond dat dit wel te vervangen was, dus heb ik dat maar geprobeerd, en dit lukte met enig gepriegel wel. Alleen had ik geen nieuwe lamp dus maar een h4 uit de schuur gebruikt.
Natuurlijk 1 week later ging de andere kant stuk, ik dacht dat ik het kunstje wel weer kon doen, maar na 5 minuten gaf ik de moed op en ben naar de garage gereden.
Aldaar gaf de monteur aan dat hij het wel even zou vervangen, ja ja bumper eraf en toen bleek dat de slang van de airco langs de achterkant van de koplamp loopt, daar krijg je dus zonder demontage van de bumper nooit een nieuwe lamp in....
Toen de bumper eraf was gelijk maar 2 nieuwe lampen laten monteren.
Toen de rekening.....€37 euro !!!
Toen de winter in veel kou kwam er niet, het verbruik steeg wel enigzins naar bijna 7l op 100 km, maar ook veel korte stukjes.
verder gene problemen, de goodyear allseasons banden bevallen nog steeds goed, weinig slijtage na 25000 km.
tijdens de winter nog en keer nieuwe ruitenwissers gemonteerd en verder een beetje olie bijgevuld (400ml)
Deze week de APK, ik had gedacht dat er toch wel iets zou zijn, maaaar weer niets aan de hand !!!

zeer tevreden dus

toch een mankementje... ? (136.800 km)

Na de laatste apk is er weinig te melden, de auto rijdt gem. 6 l op 100 km soms iets meer soms iets minder.
Bij ingeschakelde airco is de pomp te horen, doet hij al wat langer, ik hoop dat deze heel blijft.
Verder weinig te melden, alhoewel een lampje van het remlicht begaf het afgelopen week, zit wel een speciaal lampje in.

kleine beurt....! (141.000 km)

Na alweer bijna 20000 km gereden te hebben was de jazz weer toe aan een beurt; ditmaal een kleine beurt.
Wederom was er alleen sprake van onderhoud, de kosten vielen ook mee; 250 euro
verdere opmerkingen; de goodyear allseason banden bevallen goed, voor en achter zitten ze na ca 35000 km op 6 mm profiel, ze kunnen dus nog wel even mee.

Eigelijk is er weinig spectaculairs te melden. Het verbruik lag tijdens vakantie (veel snelweg) op 6.2 op de computer (6,5 werkelijk)en daarbuiten in de zomer 6,1 werkelijk.
Ik vind dit geen slechte waardes !

Wankelt de betrouwbaarheid...? (148.000 km)

Na de kleine beurt hebben we in december 2012 de wintercheck nog laten doen, er was niets bijzonders, echter begin 2013 leek het alsof ik meer geluid hoorde tijdens het rijden.
Een grommend geluid dat aanzwol als je harder dan 60 km p/u reed.
Jawel een van de voorwiellagers was versleten, nog niet schrikbarend erstig, maar we wileden het wel laten vervangen.
in eerste instantie leek het mee te vallen, echter het lager zat vast in de aandrijfsas.
deze moest ook vervangen worden....
Maarja dit was de eerste grote reparatie die we hadden in 45000 km.
Kosten bijna 400 euro.
Een maand daarna ging een voorlamp stuk ,die je bij dit type moeilijk kunt wisselen, dus ook dit maar laten doen.

Verder doet de auto wat hij moet doen, gewoon lekker rijden, we zijn nog steeds tevreden !
De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. Sanoma Media Netherlands B.V. (“Sanoma”) kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.
Het is niet toegestaan zonder toestemming van Sanoma de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.
 
Gebruikers geven Sanoma een wereldwijde, niet-exclusieve, royaltyvrije, overdraagbare licentie (met het recht tot sublicentie) voor het commercieel gebruik, de verveelvoudiging, de verspreiding, het maken van afgeleide werken, het tonen en uitvoeren van de gebruikersbijdragen in verband met de verlening van de diensten en anderszins in verband met het aanbieden van de website www.autoweek.nl en aanverwante activiteiten van Sanoma, waaronder publicatie in print en het promoten en verder verspreiden van de website (en daarvan afgeleide werken waaronder in print), in welke media-formats en via welke mediakanalen dan ook.
 
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

AutoWeek Autoverzekering

bij total loss: autowaarde garantie +10%

Logo AutoWeek Verzekeringen





ActieAuto

Nu € 1.000,- voordeel op de veelzijdige Honda Jazz Cool Hij is fluisterstil, ongelooflijk ruim en ...

Verkoop je auto

Binnen 2 minuten je auto te koop zetten?

Verkoop je auto al vanaf € 7,75 én adverteer op AutoWeek en Auto Trader.
© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep