Review
Video

Autoreviews  |  Volkswagen Golf 2.0 TDI 140pk BlueMotion Techn. Highline (2011)

Uitvoering5-deurs
Versnellingen6, handgeschakeld
Bouwjaar2011
Jaar van aanschaf2011
Km-stand bij aanschaf0 km
Km-stand laatst53.500 km
Eerste review-invoer24-03-2011
Laatst gewijzigd10-01-2012
 
Comfortster vol ster vol ster vol ster vol ster leeg
Prestatiesster vol ster vol ster vol ster vol ster vol
Betrouwbaarheidster vol ster vol ster vol ster vol ster leeg
Kostenster vol ster vol ster vol ster leeg ster leeg
Overall waarderingster vol ster vol ster vol ster vol ster leeg
Zou u weer een auto van dit merk willen kopen: misschien
Auteur
Vorige autoSkoda Octavia 1.9 TDI Elegance (2008)
(Gemiddelde lezerswaardering 84%)

Autokeuze

Aangezien er weer een nieuwe leaseauto uitgekozen mocht worden ben ik gaan kijken wat ik belangrijk vind in een auto hierbij kwamen de volgende eisen naar voren:

- Diesel
- Meer vermogen dan mijn vorige auto (dat was een 1.9 tdi 105 pk)
- 20% bijtelling
- Degelijk gevoel
- 5 deurs Hatch/ sedan of station
- Parkeersensoren, licht/ regensensor, cruise control, radio, lm velgen, automatische airco, lendesteunverstelling, stoelverwarming, Xenon verlichting

De shortlist was al snel beperkt tot een Audi A3 of een Golf omdat dit ten tijde van bestellen de enige 2 (diesel) modellen met een behoorlijk vermogen waren met 20% bijtelling. Het is de Golf geworden vanwege de ruimere uitrusting en het nieuwere onderstel. Op de highline uitrusting heb ik de volgende extra's besteld:

- trekhaak
- parkeersensoren
- winterpakket
- metallic lak

Helaas werd de xenonverlichting te duur. Belachelijk dat dit €1700 moet kosten.....

Al met al is de Golf naar mijn mening een erg dure auto (€34.000) maar aangezien het lease is heb ik daar weinig last van.

Bluemotion Technology

Tja.. Het is een Bluemotion technology uitvoering (BMT) dus ik zal eerst iets melden over BMT en het verbruik van de auto.

De BMT heeft voor zover ik weet de volgende zaken ten opzichte van een "normale" Golf:

- 20% bijtelling (daar was het mij om te doen)
- aangepaste versnellingsbakverhoudingen
- Schakelindicator
- Start/ stop systeem

Het start/ stop systeem treedt in werking zodra de auto stil staat, in vrij geschakeld wordt en de koppeling los gelaten wordt. Prima bij een stoplicht maar niet prettig bij filerijden. Gelukkig kan het systeem ook uitgeschakeld worden.

De versnellingsbakverhoudingen zijn wat ongelukkig gekozen. 50 km/h is bijvoorbeeld net niet op een normale manier mogelijk in IV en 80 km/h kun je niet in VI rijden (beide onder de 1400 tpm). De schakelindicator geeft erg snel een hogere versnelling aan zodat je bij het volgen van de indicator al snel met een brommerige motor rijdt. Voor het gevoel rij je dan echt te laag in toeren en ik kan me ook niet voorstellen dat het goed is voor de motor. De indicator wordt dus genegeerd.
Hoe meer kilometers er gemaakt zijn, hoe soepeler het blok wordt al blijft het niet lekker aanvoelen om de schakelindicator te volgen.

Voor een 140 pk sterke 2 liter is de auto extreem zuinig. Bij het volgen van de maximum snelheid kun je over langere afstanden zonder problemen 1:23 rijden. Uitschieters zijn 1:32,4 met druk snelwegverkeer en 1:12 bij proberen topsnelheid. Gemiddeld met een (erg) vlotte rijstijl rond de 1:20. BMT werkt dus blijkbaar wel degelijk!

Comfort

Het comfort van deze auto is zeer goed. Dit zal echter mede veroorzaakt worden door de relatief luxe uitvoering. Ten opzichte van de vorige generatie (pompverstuiver) tdi motoren is de auto echt enorm stil. Ook ten opzichte van andere merken die ik gereden heb hoort de auto bij de stilste in deze klasse. In het filmpje is het geluidsniveau op topsnelheid te horen. De radio staat hierbij vrij zacht...

De sportstoelen zitten erg goed en zijn gemakkelijk te verstellen. Langere afstanden zijn geen probleem. Voor mensen met rugproblemen is de (optionele) stoelverwarming een aanrader! Ik heb er in elk geval veel baat bij. Vering en demping zijn prima in orde.

De bediening van knoppen/ airco/ radio etc. is vanzelfsprekend en alles voelt solide aan. Je hoeft totaal niet aan de auto te wennen.

De standaard radio werkt prima met een goede leesbaarheid van mp3 cd's en goede radio ontvangst. Het geluid is echter niet geweldig maar het kan ermee door. Jammer dat het display nog fel blauw verlicht is. Dit past niet (meer) bij de rest van de VW instrumentenverlichting.

Ten opzichte van mijn vorige auto, ook uit de VAG groep, mis ik toch enkele zaken die naar mijn idee in deze veel duurdere auto aanwezig zouden moeten zijn:

- Degelijke tassenhaken in de kofferbak; Die in de Skoda waren echt ideaal voor boodschappentassen.
- Bekleding in het opbergvak links onder het stuur: hierdoor rammelen de spullen nogal. Een stukje vilt in het bakje voorkwam dit in de Skoda.
- Coming home verlichting werkt alleen wanneer je deze handmatig activeert door voor het uitstappen met grootlicht te knipperen.
- Dashboardkastje is echt heel klein, geen klipjes meer voor bijvoorbeeld de tankpas.
- Geen clip meer voor parkeerbonnetjes achter de voorruit.
- Geen opbergvakken meer onder de voorstoelen (moest extra voor betaald worden).

Wat ik ook moet melden is dat er in vergelijk met mijn vorige auto veel zaken verbeterd zijn:
- Cruise control is nu op de km nauwkeurig in te stellen
- PDC is per sensor zichtbaar op het radiodisplay en een aanhanger wordt automatisch herkend zodat dan alleen sensoren voor aan het werk zijn
- De Regensensor reageert beter
- Standaard radiobediening op het stuur

Motor/ remmen/ bak/ wegligging

De motor is erg soepel en trekt zeer gelijkmatig vanaf stationair toerental. Het maakt niet uit in welke versnelling, de auto gaat er als een haas vandoor (en door het geringe geluid is dat vaak zonder dat je het zelf in de gaten hebt). Spectaculair en sensationeel is het allemaal niet maar het gaat allemaal zeer vanzelfsprekend.

De auto trekt snel op tot 180 km/h. Tot 190 km/h kun je in IV blijven rijden. Daarna gaat het een stuk langzamer. Uiteindelijk gaat de auto wel door tot 220 km/h op de digitale klok (zie gekoppelde video) maar daar moet je voldoende tijd voor nemen.

Met 120 km/h op de cruise control heeft de auto nog maar per 25 km een liter diesel nodig. Je hoeft dus niet als een slak te rijden om zuinig met brandstof om te springen.

De versnellingsbak voldoet prima. De schakelwegen zijn redelijk kort en de pook gaat soepel door de versnellingen. De koppeling werkt ook aangenaam en is erg goed te doseren. Ik denk dat iedereen er zo mee wegrijdt. Zoals eerder aangegeven zijn de verhoudingen vanwege BMT wat anders gekozen maar dat went vrij snel.

De remmen werken goed en vergen niet teveel kracht. Het remsysteem herkent een noodstop en remt dan meteen maximaal. De remweg is mooi recht en de auto blijft goed in balans wanneer er gestuurd moet worden bij een flinke remactie.

Op de wegligging heb ik tot nu toe niets aan te merken. Het ESP systeem werkt best wel mooi als je bewust te hard een bocht in gaat. Je voelt de remingrepen per wiel waarna de neus weer de goede kant op gaat. De auto is ook nog mooi stabiel op hoge snelheid en bij harde wind. 180 km/h merk je nauwelijks in de auto. Dit is natuurlijk wel meteen het gevaar van deze auto...

Problemen (53.500 km)

Update 10-01-2012 53.500 km:
Met de tellernaald ben ik nog niet geweest. Verder geen problemen.

Update 16-10-2011 41.000 km:
Alleen de naald van de kilometerteller zwabbert wat rond de 160 km/h maar dat meld ik wel bij de volgende beurt. Verder geen kraakjes, piepjes of rammeltjes... Zoals het hoort dus!

Update 16-08-2011 (30.000 km beurt):
De lichte onbalans is steeds sterker geworden en hier heb ik naar laten kijken. Het bleek onbalans in 1 van de wielen en na het balanceren is de trilling helemaal weg. Verder zijn er bij de beurt de volgende

zaken uitgevoerd:
- Software update wegens zwabberende tellernaald bij hoge snelheden (heeft trouwens niet het gewenste effect gehad).
- Basisafstelling lampen hoger gezet (heb ik nog niet eerder tijd voor gehad).

Verder geen problemen! Tijdens de eerste 30.000 km was het overigens niet nodig om olie bij te vullen.

Update 15-05-2011:
Ruit is inmiddels vervangen en regensensor werkt nog net zo goed. Tussen 120 km/h en 150 km/h is er bij vol trekkende motor in IV soms een lichte onbalans te bespeuren maar dit is niet echt storend. Geen merkbaar olieverbruik trouwens.

Update 19-02-2011:
Inmiddels 3x een steen tegen de ruit aangehad. De eerste ster is gemaakt maar de tweede heeft een scheur veroorzaakt waardoor de ruit vervangen moet worden. Vervolgens een dag later een derde ster... Hoop dat de regensensor nog net zo goed werkt als de ruit vervangen is...

Update 01-02-2011:
De dimlichten van de Golf geven minder licht/ schijnen nog minder ver dan die van mijn 14 jaar oude Suzuki Swift... Hiervoor ga ik nog naar de garage om te kijken of ze de basisafstelling wat hoger kunnen zetten. Wordt vervolgd.

Wel winterbanden laten monteren bij Profile waar ze de voorwielen tegen de rijrichting in hebben gemonteerd. Deze heb ik zelf maar even verwisseld... Ongelofelijk, die mannen hoeven maar op een paar punten te letten en dan leggen ze de wielen verkeerd om...

Zuinigheidswonder (20.000 km)

Afgelopen week had ik een afspraak bij een klant in Amstelveen, 178 km enkele reis. Op de heenweg viel me al op dat de auto bij het volgen van de gestelde limiet erg zuinig kan zijn. Ik verbaasde me toch enigszins toen het gemiddelde verbruik bij aankomst 1:27 was zonder dat ik daar mijn best voor heb gedaan. Op de terugweg heb ik echter wel een keer mijn best gedaan om zo zuinig mogelijk te rijden. Hierbij heb ik echter wel de maximum snelheid gereden waar dat mogelijk was. Het resultaat is een verbluffende 1:32,4! En dat voor de 2.0 versie.... Dit is wel het verbruik wat de boordcomputer opgeeft maar wijkt in de praktijk niet meer dan 5% af. Omdat ik het zelf bijna niet kon geloven heb ik de foto's van de boordcomputer bijgevoegd.

Ongelukje (22.500 km)

Helaas, een ongeluk zit in een klein hoekje. Tegenligger dacht dat er voldoende ruimte was voor 2 auto's op de weghelft waar ik reed maar dat was niet zo. Voorscherm, velg, deuren en spiegel naar de haaien. Ik hoop dat ze de auto goed kunnen maken zodat er geen zichtbare schade meer achterblijft....

Update 16-08-2011: Vandaag nog even het bestuurdersportier opnieuw af laten hangen. Verder is de schade goed gemaakt en zie je er niets meer van.

Gewoon een Golf? (41.000 km)

Het is een hele smak geld voor "Gewoon een Golf" maar je krijgt er ook wel een dijk van een auto voor terug. Na ruim 40.000 km kan ik alleen maar zeggen dat ik nog nooit zo'n fijne auto heb gehad. De auto is snel, zuinig, luxe, comfortabel, komt ingetogen over en heeft nog geen mankementen gehad. Ik stap elke dag met plezier in! Als ik dan echt iets te zeuren moet hebben: De naald van de kilometerteller zwabbert wat bij bepaalde snelheden. Ik vind het niet de moeite om hiermee naar de garage te gaan dus ik meld het wel bij de volgende beurt...

Ik zeg: "Doe mij maar gewoon een Golf!"

Een jaar met de Golf onderweg (53.500 km)

Inmiddels heb ik de Golf precies een jaar in mijn bezit waarbij er ruim 50.000 km ervaring is opgebouwd. De auto bevalt nog steeds uitstekend. De volgende punten kunnen wel nog beter:

- Een extra 12V aansluiting is wenselijk
- De portiervakken zijn onder het rijden slecht toegankelijk
- Bij koud weer hoor je de eerste paar km de rubbers van het onderstel wat kraken
- De tellernaald zwabbert maar dat geef ik bij de volgende beurt wel weer aan
- Versnellingsbak haakt de eerste kilometers bij koud weer een beetje
- De Golf heeft maar 1 achteruitrijlicht en dat is wat mij betreft een verkeerde bezuiniging. In het donker is er onvoldoende zicht naar achteren.

Het verbruik is bij kouder weer en harde wind duidelijk slechter. Met veel haast en slecht weer kom ik zo rond de 1:17,5 uit. Ook is het verbruik met winterbanden wat hoger. De nagenoeg nieuwe winterbanden (Michelin Alpin PA3) hebben trouwens veel minder grip dan de continental zomerbanden (met nog maar 4 mm profiel). Zeker bij nat weer valt dit erg op. Het grensbereik van deze banden is trouwens wel wat breder.

Wat nog steeds positief opvalt:
- Nauwelijks olieverbruik met nog geen liter op 50.000 km.
- Uitstekend werkende regensensor
- Comfort en rust aan boord waardoor je wel onopgemerkt heel veel te snel kunt gaan maar voor rijbewijsbescherming gaat er een waarschuwing bij 165 km/h
- Trekkracht en motorloop

Het is en blijft natuuurlijk gewoon een Golf maar ik heb niet eerder zo'n fijne, probleemloze auto gehad.

.

.
De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. Sanoma Media Netherlands B.V. (“Sanoma Media”) kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.
Het is niet toegestaan zonder toestemming van Sanoma Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.
 
Gebruikers geven Sanoma Media een wereldwijde, niet-exclusieve, royaltyvrije, overdraagbare licentie (met het recht tot sublicentie) voor het commercieel gebruik, de verveelvoudiging, de verspreiding, het maken van afgeleide werken, het tonen en uitvoeren van de gebruikersbijdragen in verband met de verlening van de diensten en anderszins in verband met het aanbieden van de website www.autoweek.nl en aanverwante activiteiten van Sanoma Media, waaronder publicatie in print en het promoten en verder verspreiden van de website (en daarvan afgeleide werken waaronder in print), in welke media-formats en via welke mediakanalen dan ook.
 
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

AutoWeek Autoverzekering

bij total loss: autowaarde garantie +10%

Logo AutoWeek Verzekeringen





Verkoop je auto

Binnen 2 minuten je auto te koop zetten?

Verkoop je auto al vanaf € 6,95 én adverteer op AutoWeek en Auto Trader.
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep