Autonieuws  |  Seat Alhambra als spaarbus

Seat Alhambra Ecomotive
24 mei 2008  |  09:05  |  Tekst:

Aangezien Volkswagen een Sharan Bluemotion aanbiedt, was het voor Seat een kleine moeite om van zustermodel Alhambra een Ecomotiveversie te maken. En dat betekent dat er een extra zuinige versie van de MPV komt met een CO2-uitstoot van 159 gram per kilometer.

De Seat Alhambra stamt in de basis nog uit de vorige eeuw, in 1996 werd de ruimtewagen leverbaar. Tegelijk met de Volkswagen Sharan en de Ford Galaxy, want de drie MPV’s waren krek eender. Niemand had destijds durven voorspellen dat twee van de drie modellen in 2008 nog steeds nieuw leverbaar zou zijn. De Ford is vervangen door een zelf ontwikkeld model, de Volkswagen en de Seat hobbelen vrolijk verder, zij het met een facelift in het jaar 2000. En CO2-uitstoot was in 1996 ook amper een thema. Hoe anders is dat nu! Om de uitstoot van koolstofdioxide te drukken halen fabrikanten allerlei trucs uit. Zo heeft de Alhambra Ecomotive banden in de maat 195/60/16 met een lage rolweerstand, is het motormanagement van de 2.0 TDI aangepast en heeft de MPV een verbeterde stroomlijn en een verlaagd onderstel. Die ingrepen zorgen er mede dankzij langere overbrengingsverhoudingen voor de vierde en vijfde versnelling van de zesbak voor dat het verbruik 0,7 liter diesel per 100 kilometer daalt. Met 6,0 liter diesel per 100 kilometer stoot de Ecomotive gemiddeld 159 gram CO2 per kilometer uit. De MPV op leeftijd is daarmee een van de zuinigste in zijn klasse.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AUTOWEEK TRIOTEST

Seat Alhambra - Volkswagen Sharan - Ford Galaxy
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep