Autonieuws  |  Gereden: Mitsubishi i

Mitsubishi i
15 augustus 2007  |  16:03  |  Foto's: AutoBild

Hij komt meer dan bekend voor, maar deze Mitsubishi i is toch echt nieuw, groter en ‘smarter’ dan het origineel. En met plek voor vier. Maar of de i naar ons land komt, is nog lang niet zeker.

Ze zijn er bij Mitsubishi nog niet uit of Europa klaar is voor de i. Vandaar dat het Japanse merk binnenkort 300 exemplaren op de boot naar Groot-Brittannië zet. Dus gingen wij naar Londen om te kijken hoeveel kans van slagen deze kleine Mitsubishi heeft.
Wie naar het uiterlijk van de i kijkt, denkt in de eerste instantie dat de i een Japanse Smart is. Maar daarmee doe je de Mitsubishi toch echt tekort, want het kleine autootje onderscheidt zich in zijn klasse met een aluminium carrosserie. De op zich bijzondere achterwielaandrijving en de compacte turbomotor heeft de Smart ook.
Door toepassing van achterwielaandrijving is het interieur royaal: het biedt bijna net zoveel ruimte als een compacte middenklasser. Wel zit je vanwege een breedte van slechts 1,48 meter schouder aan schouder in de i.
De kleine Mitsubishi is lekker wendbaar in de stad en de automaat doet zijn werk veel beter dan die van de Smart. Wie het rustig aan doet, moet zeker het opgegeven verbruik van 4,5 liter per 100 kilometer kunnen halen. De topsnelheid van 145 kilometer per uur moet je dan even laten voor wat-ie is.
 
De volledige rij-impressie met de Mitsubishi i is te lezen in AutoWeek 33, die op woensdag 15 augustus in de winkel ligt.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep