Autonieuws  |  Mercedes-Benz SL schudt camouflagehuid af

Mercedes SL
9 november 2011  |  14:04  |  Tekst:

Al een paar jaar zien we spyshots van de nieuwe generatie Mercedes SL voorbij komen. Onze spionagefotograaf kreeg hem weer eens voor z’n lens en inmiddels hebben we een aardig beeld van het uiterlijk van de grote cabrio-coupé.

De huidige SL is al sinds 2002 op de markt, sindsdien wordt de grote CC bij de tijd gehouden met facelifts. Volgend jaar komt er naar verwachting eindelijk een nieuwe generatie op de markt en zoals deze spyshots tonen past die weer mooi tussen z’n merkgenoten. Zo doet de neus sterk denken aan die van de kleinere SLK, terwijl achterlichten naar de CLS hinten. Mercedes heeft bij de ontwikkeling goed gekeken naar de 6-serie van aartsrivaal BMW, dus reken erop dat er de nodige aandacht is besteed aan het rijgedrag. Mede daarom zal de volgende generatie SL lichter worden, hoewel het met z’n stalen klapdak bepaald geen lichtgewicht zal worden. Om het rijgedrag toch op niveau te krijgen beschikt de nieuwe SL over vooruitstrevende technologie, waaronder het Magic Ride Control, dat ook op de S-klasse leverbaar wordt. Ook het op de SLK leverbare Magic Sky Control, waarmee het dak meer of minder licht door kan laten schijnen, zal op de SL beschikbaar zijn.
Motorisch zal er eveneens genoeg te genieten zijn, voor minder dan een dikke V6 doet de SL het niet, terwijl ook een achtcilinder een zekerheidje is. Op het tweede deel van de foto’s zien we rijdende bewijs dat er ook een AMG versie komt. Naar verwachting krijgt die de beschikking voer de 5,5-liter V8 met twee turbo’s die ook de huidige E63 AMG aandrijft. Aan het einde van dit jaar kunnen we waarschijnlijk met de nieuwe SL kennis gaan maken. 

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AUTOWEEK MULTITEST

Acht automatische transmissies onder de loep
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep