Autonieuws  |  Wat nou downsizing? Chrysler komt met nieuwe V10

Mopar V10
2 november 2011  |  09:30  |  Tekst:

Ondanks de trend om de autowereld steeds ‘groener’ te maken, houdt Chrysler’s performancedivisie Mopar aan het gezegde ‘there’s no substitute for cubic inches’. Het bewijs: een nieuwe V10 en diverse vermogensupgrades voor onder andere de inmiddels niet meer geproduceerde Dodge Viper.

Achthonderd pk. Zoveel vermogen levert de nieuwe 8,4-liter grote V10 van Mopar, die de sportieve afdeling van Chrysler Group presenteert op de Amerikaanse SEMA-autobeurs in Las Vegas. En als dat aantal paardenkrachten je nog niet van je stoel doet vallen, dan gebeurt dat misschien wel als je hoort dat dezelfde krachtbron goed is voor ruwweg 942 Nm koppel. Wel is deze motor een zogenoemde ‘crate engine’, die in principe bestemd is voor dragracers, waardoor je ‘m niet snel in een straatauto tegen zult komen. Toch wordt er gefluisterd dat de volgende Dodge Viper, net als zijn voorgangers, een dergelijke V10 onder de kap krijgt, mogelijk opgeboord tot een capaciteit van 8,7 liter.

Tegelijkertijd presenteert Mopar een upgrade voor de inmiddels uit productie gehaalde derde generatie van de Viper, waardoor eigenaren van de straatauto de beschikking kunnen krijgen over 650 pk uit de V10 in het vooronder. Daarnaast kan er nu ook een HEMI V8-motor met 590 pk besteld worden, die zo je wilt met een speciale adapter alleen de voorwielen kan aandrijven. Je moet er maar op komen.

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep