Autonieuws  |  Ook Jaguar XK met wijzigingen

Jaguar XK facelift
21 april 2011  |  10:33  |  Tekst:

Het grote Jaguar-nieuws in New York is natuurlijk de gefacelifte XF, maar Jaguar voert ook aan de XK wijzigingen door. De wijzigingen gelden voor zowel de coupé als de convertible.

Aan de voorzijde biedt de vernieuwde XK 15 millimeter smallere koplampen met led-strips voor de dagrijverlichting. De koplampen flankeren een nieuw ontworpen, ovale grille die bij de XKR met zwart is afgewerkt. In de bumper bevinden zich luchtinlaten die voor de ventilatie van de remmen zorgen.
Achter de voorste wielkasten maken de kenmerkende verticale luchtinlaten plaats voor horizontale exemplaren. Hierdoor krijgt de XK een sportiever uiterlijk. Aan de achterkant flankeren nieuwe led-achterlichten een smallere chroomstrip en een nieuw Jaguar-logo. Binnenin biedt de XK voortaan nieuwe materialen en nieuwe sportstoelen op de optielijst.
Het motorengamma start met de atmosferische 5,0-liter V8, goed voor 385 pk. Daarna is er de XKR met een vermogen van 510 pk. De topversie is de XKR-S, de sterkste productie-Jaguar ooit met een vermogen van 550 pk. Die is er alleen met coupé-koets. 

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AUTOWEEK DUBBELTEST

BMW M5 – Jaguar XKR-S Coupé
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep